Влада та політики Автор: admin Друкувати

Через вибори Азаров заблокував 3 мільярди гривень місцевих бюджетів

 • .  → Ключові теги: держбюджет

  Державна казначейська служба в липні-серпні через падіння державних доходів тимчасово припинила фінансувати інвестиційні видатки місцевих бюджетів.


  В результаті по країні заблоковано поточних зобов'язань на суму понад 3 млрд грн, пише Експерт.
  Це підвищує ймовірність того, що в кінці року зайняті в бюджетній сфері українці отримають зарплату, а от грошей на ремонт доріг, благоустрій міст, житлово-комунальне господарство, будівництво та інші місцеві потреби у держави взагалі не знайдеться.

  "Зазвичай це відбувається в кінці року. Як правило, в четвертому кварталі Міністерство фінансів намагається закрити всі хвости, виконати всі плани, тому починається хаотичний перерозподіл коштів за бюджетними статтями. Оскільки ресурсів держбюджету не вистачає, використовуються гроші місцевих бюджетів", - пояснює експерт Асоціації міст України Олександр Слобожан.

  Нинішній рік став винятком, і проблеми почалися вже з липня.

  У зв'язку з цим місцева влада змушена самостійно вирішувати фінансову проблему.
  У деяких містах намагаються провести більшість платежів по незахищених стаття в третьому кварталі, не чекаючи можливого посилювання ситуації в кінці року.

  Інші намагаються знайти кошти хоча б на самі термінові проекти, а по решті вирішують питання з підрядниками шляхом переговорів і особистих домовленостей.

  3345_6.jpg

  Мысцева влада могла б повторити досвід 2008 року та подати на уряд в суд, однак робити це навряд чи хтось буде - місцеві бюджети дуже сильно залежать від урядових дотацій, вирівнювання та казначейських позик.

  Тому, якщо хтось із місцевих властей почне критикувати політику Мінфіну, йому швидко перекриють фінансування, а в переддень виборів можуть нашкодити в політичній площині.

  На думку аналітиків, основна причина, по якій Кабмін заліз у кишеню до місцевих бюджетів, - це необхідність підтримувати анонсований президентом курс на підвищення соціальних стандартів при тому, що економіка фактично не росте.

  З урахуванням обставин, що склалися у Кабміну не залишилося інших варіантів, крім як скористатися ресурсом місцевих органів влади.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми