ЖКГ та благоустрій, Суспільство Автор: RomanK Друкувати Коментарів: 1

В українців забиратимуть житло за понад 12 тисячні "комунальні" борги

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: ЖКГ, нерухомість

    Якщо борги по комунальних платежах перевищують 12 тис. грн, є небезпека розрахуватися за них квартирою.

    4227_38415-1u.jpg (80.46 Kb)

    Відповідну можливість пояснив юрист компанії "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Наталія Рачок.

    Юрист підтверджує тенденцію останніх місяців, коли Жеки все активніше вдаються до стягнення боргів за житлово-комунальні послуги в судовому порядку.

    "Жеки цілком законно можуть звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення боргів за житлово-комунальні послуги. Така заява, швидше за все, буде задоволено, але лише в тому випадку, якщо заборгованість є безперечною, а розмір заборгованості не оспорюється боржником. При цьому потрібно розуміти, що постачальник послуг має право заявити вимогу про стягнення боргу по оплаті житлово-комунальних послуг, незалежно від розміру заборгованості. Це може бути і 50 копійок, і 100 тис. грн", - пояснює Рачок.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вторинному ринку нерухомості очікується "бум пропозицій" - експерт

    За її словами, важливо враховувати, що видача судового наказу провадиться без судового засідання та без виклику сторін (стягувача та боржника) до суду. Тому найчастіше боржники дізнаються про стягнення з них заборгованості за житлово-комунальні послуги лише після отримання копії такого наказу разом з копією заяви стягувача.

    "Це ще не значить, що рішення суду можна оскаржити. Якщо боржник не згідний з розміром заборгованості, ЦПК України передбачає право на подачу заяви про скасування судового наказу, яка подається протягом десяти днів з дня її отримання. У разі скасування судового наказу, вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг можуть в подальшому розглядаються в порядку позовного провадження", - додала юрист.

    "Стаття 52 Закону України "Про виконавче провадження" передбачає, що якщо сума, що підлягає стягненню, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати (12 180 грн), звернення про стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій воно розташоване, не задовольняється. У такому разі державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника", - підсумувала вона.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...

Коментарі


  • Если и дальше будут такими темпами поднимать тарифы на жилье, а зарплаты и пенсии заморожены, то в ближайшем будущем долг в 12180 может набежать за каких-то 3-4 месяца. Не говоря уже о том, что задолженности по зарплатам есть от полугода и более.

Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми