Нова система судсидій - це нова потужна корупційна схема на мільярди гривень.
У аналітично-дослідницькому центрі висунули припущення, що чергова система субсидій – це не що інше, як потужна корупційна схема, з допомогою якої чиновники хочуть відмити гроші, а не допомогти простим громадянам.
Олександр Сергієнко, голова "Інституту міста" розповів, чого чекати громадянам від нової системи, і як вона буде працювати. Нещодавно урядом спеціально були підвищені тарифи ЖКГ, щоб ввести систему субсидування. Однак нові реформи ніхто проводити не збирається, тому така система в черговий раз стане "золотою жилою" для чиновників.
Олександр Сергієнко вважає, що підвищення могло б бути виправданим, якщо воно спричинило за собою якусь економію ресурсів, того ж тепла, електроенергії чи газу. Однак держава надала 24 мільярди гривень на субсидування, і всього лише близько 50 мільйонів на встановлення нових котлів. На думку Сергієнка, кошти були розподілені невірно, і на ті ж котли потрібно було виділяти набагато більше грошей. В систему повинні бути запроваджені найновіші технології, а також уряд повинен був подбати про купівлю батарей, котлів, склопакетів, про утеплення житлових будинків. І на це потрібні ті мільярди, які були спрямовані на субсидування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зростатимуть тарифи на "комуналку" у 2015 році (Інфографіка)
Якщо удосконалити комунальне господарство, в майбутньому це призведе до значної економії. Уряд зробив все навпаки, а, якщо б дійсно почало діяти, громадяни змогли б дізнатися, куди діваються їхні гроші, і те, що вони не йдуть у кишеню чиновників. Сергієнко стверджує, що різниця в тарифах після введення субсидій піде в гаманці чиновників. Експерт вважає, що людей просто обдурили, підсунувши їм довідки, завдяки яким вони зможуть зберегти частину свого бюджету. Ніяких реформ ЖКГ немає і поки не передбачається, тому що різницю тарифів чиновники назвали "субсидіюванням".
Зараз більшість громадян України не можуть оплачувати квитанції з новими тарифами – грошей у людей немає. Природно, це призвело до того, що мільйони сімей змушені оформити субсидії. Проте, як стверджують деякі експерти, багатьом громадянам в субсидіюванні буде відмовлено. Пільги не отримають ті, хто працює неофіційно, а також деякі інші групи громадян. Аналітики вважають, що більшість сімей отримають мінімальне субсидіювання, яке ніяк не позначиться на сімейному бюджеті, адже на субсидії держава виділила всього 24 мільярди, і ці гроші отримають не всі жителі країни.