ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

МВФ вимагає скасування пільг і привілеїв в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: МВФ, пільги

  У п’ятницю, 24 червня, Кабмін планує скоротити перелік професій і посад працівників з так званих "списків № 1 і № 2" зі шкідливими умовами праці.

  9521_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  Це одна з поступок, які прем’єр Володимир Гройсман робить перед МВФ, і одночасно спосіб не підвищувати пенсійний вік.

  У першому списку – найшкідливіші професії. Це гірницькі спеціальності – інженери, маркшейдери, прохідники; робітники, зайняті в чорній металургії, трубопрокаті, коксохімічному виробництві та хімпромі, льотчики, атомники, метробудівці й ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах, пов’язаних зі сплавами металів. А також люди, що працюють з вибухівкою, азбестом, склом.

  У другий список входять машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі викладачі, більшість медпрацівників, слюсарі, працівники театрів і цирків.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на квартири почнуть зростати

  "За першим списком кількість працівників, які мають право на пільговий вихід на пенсію, становить 169 тисяч осіб. Їх скоротять до 55 тисяч. За другим списком з 223 тисяч чоловік скоротять до 102 тисяч", – розповів екс-депутат Ради Андрій Павловський.

  За словами голови шахтарської профспілки Михайла Волинця, список "схудне більш ніж наполовину". З обох списків випадають робочі, задіяні у видобутку залізних руд, роботі з кольоровими металами, працівники ГЗК, рятувальники.

  "Гірше тільки медикам: позбавлять пільгових пенсій майже всіх: рентгенологів, хірургів, інфекціоністів, медсестер психлікарень", – підкреслив він.

  Також позбавлять пільг майже всіх педагогів, працівників хімічної галузі, залізничників, атомників. Більшості термін виходу на пенсію з 35-40 років піднімуть до 50-55.

  Серед пільг головна – достроковий вихід на пенсію. Також це надбавки за шкідливість до пенсій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми