ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як зменшити платіжку за "комуналку" у більш як вдвічі

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

  Українцям вже цієї зими доведеться платити за “комуналку” в кілька разів більше. За рік різко подорожчали опалення, гаряча і холодна вода, світло і газ. Журналісти разом з експертами з питань енергозбереження з’ясували, як можна платити за “комуналку” на 70% менше.

  6312_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

  Крок № 1: встановити лічильники на все

  “Комплексний підхід до споживання електроенергії може дати економію в 50-70%”, – розповідають в компанії “Київенерго”. Експерти пояснюють, що в першу чергу необхідно встановити у квартирі лічильники на все: тепло, газ, світло, гарячу і холодну воду. В середньому українці споживають на 30% менше ресурсів, ніж розраховано в нормативах. Ті, хто не встановив лічильники, повинні платити за нормативами, тоді як у квартирах з лічильниками сплачують лише за використані енергоресурси.

  Тепловий лічильник разом з установкою коштуватиме близько 4 000-4 500 гривень. У кожному місті Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила свій тариф на тепло для конкретного постачальника (залежить від того, який енергоресурс використовує постачальник). Так, у Києві за однокімнатну квартиру (30 кв. м) без лічильника доведеться заплатити 989,1 грн. За двокімнатну (50 кв. м) – 1 648,5 грн, а за трикімнатну (70 кв. м) – 2 307,9 грн.

  У Національному екологічному центрі України підрахували, що запровадивши всі заходи з енергозбереження платити за тепло можна на 70% менше. Так, за опалення “однушки” можна заплатити 300 гривень замість 989. Вже за 6 місяців тепловий лічильник в такій квартирі повністю окупиться. У “двушці” лічильник може окупитися за три місяці, а в “трикімнатці” – менше ніж за три місяці.

  Правда, експерти зазначають, що платити менше доведеться лише тим, хто дійсно почав економити і до опалювального сезону утеплив свою оселю.

  Крім того, лічильник експерти радять встановлювати на весь будинок або під’їзд – у такому випадку кількість витраченого тепла всім будинком буде ділитися на кількість квадратних метрів в кожній квартирі. Наприклад, якщо багатоквартирний будинок загальною площею 500 квадратних метрів спожив тепла на 11,5 тисяч гривень, один метр опалювальної площі буде коштувати 23 гривні. За квартиру площею 70 квадратних метрів доведеться заплатити 1 610 гривень.

  Деякі постачальники послуг, в тому числі й “Київенерго”, встановлюють безкоштовно будинкові лічильники на тепло. Але, за бажанням, кожна квартира має право крім будинкового лічильника встановити і квартирний.

  Двозонний лічильник на електроенергію разом з установкою коштує 1 376 гривень. Такий лічильник дозволяє вночі платити за “світло” за спеціальним тарифом – на 50% дешевше. Наприклад, у разі використання до 100 кВт*год кожен кіловат нині коштує 45 копійок, а вночі (з 23 вечора і до 7 ранку) за цей же обсяг електроенергії доведеться заплатити лише 22,5 копійки. Цієї зими, після перегляду тарифів, за 150 кВт*год доведеться платити 193,5 гривні. Якщо активно користуватися електроприладами в нічний час – прати, прибирати тощо – багатозонний лічильник зможе окупитися, за оцінками “Київенерго”, за три роки.

  Також необхідно встановити лічильник на гарячу і холодну воду (близько 300 гривень).

  Крок № 2: утеплити будинок

  Будь-яка українська сім’я (або ОСББ) може звернутися в один з трьох банків (“Ощадбанк”, “Укрексімбанк” або “Укргазбанк”) з проханням надати кредит на заходи з підвищення енергоефективності: купити негазовий котел, встановити нові вікна або утеплити стіни. Частину кредиту (до 70%) компенсує держава, а другу частину можна гасити протягом 3-х років. У 2016-му році на такі кредити планують витратити близько 8 мільярдів гривень.

  Експерти пояснюють, 33% тепла втрачається через погану теплоізоляцію стін. Утеплення одного квадратного метра зовнішньої стіни пінопластом коштує близько 300 гривень. Мінімальна площа утеплення – 20 квадратних метрів – коштуватиме 6 тисяч гривень. За програмою “Теплий дім”, тим, у кого оформлена субсидія, доведеться заплатити 1 800 гривень, іншим – 4 200 гривень.

  Як каже експерт Анна Шумейко, якщо пофарбувати батарею в темний колір і встановити за нею тепловідбивний екран, зроблений з алюмінієвої фольги, температуру в кімнаті можна підвищити на 2 градуси. Крім того, біля батареї не повинні стояти меблі.

  “Стежте за тим, щоб двері були герметично закриті. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в будинку”, – радять у “Київенерго”.

  Крок № 3: правильно використовувати електроенергію

  Енергоощадні лампочки допоможуть на третину скоротити споживання електрики, каже експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження. Компактна люмінесцентна лампа потужністю 23-27 Вт дає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 100 Вт.

  Також експерти радять:

  Холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того щоб скоротити споживання електрики холодильником, варто поставити його в прохолодне і темне місце – подалі від плити і вікна.

  Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент увімкнення – не варто часто вимикати і вмикати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос споживає до 20% більше електрики.

  У разі завантаження бака пральної машини лише наполовину 50% її потужності марнується. Прання за температури 30° С замість звичних 40° С дозволяє заощадити 40% енергії.

  Крок № 4: переглянути споживання води

  За словами Анни Шумейко, за місяць сотні літрів води витікає “даремно”. Уже зараз кожна сім’я може почати економити воду, дотримуючись кількох простих порад.

  Встановити важільні крани. Важільні крани замість системи з двох вентилів і рукоятки дозволяють моментально спиняти подачу води. Завдяки цьому, як каже Анна Шумейко, за рік можна заощадити до 300 гривень.

  Замінити або “модернізувати” зливний бачок. Експерти також радять поміняти зливний бачок в туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергоощадною системою, яка контролює подачу води, або ж просто встановити в бачок наповнену водою пластикову пляшку – це допоможе зменшити обсяг води в ньому.

  Нова пральна машинка. Пральна машина з класом енергоспоживання А+ і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, бо це збільшує споживання електрики.

  Мити посуд не в проточній воді й берегти воду. Для економії води також варто встановити насадки для душа і змішувачі з низькою витратою або розпилювачі на змішувач. Крім цього, багато людей, як показують соцопитування, забуває вимикати воду під час чищення зубів.

  Приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом 5 хвилин, витрачаєте максимум 100 літрів води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів.

  Крок № 5: оформити субсидію (якщо маєте право)

  Для субсидії достатньо заповнити заяву та декларацію і надіслати їх в орган соціального захисту за місцем проживання. Субсидія нараховується залежно від кількості проживаючих у квартирі осіб та їхнього доходу. Якщо в квартирі прописана людина, яка в ній не проживає, доведеться брати довідку в ЖЕКу і доводити, що за фактом мешканців у квартирі менше, ніж за документами.

  Складність також виникне із оформленням субсидії для сімей, які проживають в орендованій квартирі. До ЖЕКу необхідно надати договір оренди, в якому зазначено, хто саме житиме в квартирі. Тим, хто мешкає в орендованому житлі без договору оренди, оформити субсидію не можна.

  “Нотаріально такий договір можна не завіряти, це дуже дорого. Він має бути підписаний орендодавцем і квартирантами. Головне – обов’язково має бути зазначено у договорі, скільки людей буде проживати в квартирі”, – розповіли на гарячій лінії допомоги з оформлення субсидій.

  Як прогнозують у Міністерстві фінансів, до зими в Україні субсидію оформлять 7 млн сімей. Наприклад, сім’я з двох дорослих із середніми зарплатами (за даними Держстату – 4 746 грн) і дитини за “комуналку” в трикімнатній квартирі замість 3 187,9 грн ( приблизна вартість “комуналки” без лічильників) заплатить 1 915,4 грн (решту покриє субсидія). Цій же сім’ї в трикімнатній квартирі, але з мінімальними зарплатами (1 550 гривень) доведеться заплатити за комуналку із субсидією лише 205 гривень.

  Крім того, незабаром, як обіцяють у Кабміні, за допомогою економії одержувачі субсидій зможуть заробляти. Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик анонсував запровадження в одному з міст України проекту з монетизації субсидій. Гроші, які держава виділяє на субсидію для конкретної сім’ї, будуть переводити на карту “Ощадбанку” (енергетичні картки). Цією карткою потрібно буде розплачуватися за “комуналку”. Якщо сім’я заощадить (використає менше газу, гарячої води, ніж передбачено нормами споживання, і утеплить житлоплощу), решту грошей їм видадуть готівкою, витрачати їх можна буде “на свій розсуд”. Як зазначає міністр, за опалювальний сезон ця сума може досягти 10 тисяч гривень.

  Експерти впевнені: користуючись усіма перерахованими вище радами, платити за “комуналку” можна буде на 70% менше і без субсидії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми