ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Яким чином українцям "вріжуть" субсидії

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    У цьому році на субсидії виділили рекордну суму коштів – 51 мільярд гривень.

    4165_384662245.jpg (65.17 Kb)

    Українці в 2017 році отримали платіжки з рекордними сумами. За останні кілька років подорожчали всі комунальні послуги: опалення, гаряча і холодна вода, електроенергія, газ. У Кабміні кажуть: програма субсидій "захищає" від високих платіжок всіх українців, які цього потребують.

    Нова мінімалка відобразиться на субсидіантах тільки в 2018-му. Субсидію нараховують на основі доходу за минулий рік. В цьому році "знижку на комуналку будуть розраховувати виходячи з доходів за 2016-й, а в наступному за 2017-й. Як підрахували в Мінфіні, завдяки зростанню мінімальної зарплати вдвічі на субсидіях вдасться заощадити п'ять мільярдів гривень.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з українців у травні втратить субсидію

    Для прикладу, загальний дохід сім'ї з чотирьох осіб у 2016-му – 3200 гривень (два батька з мінімальними зарплатами і дві дитини). По 800 гривень на кожного. За комунальні послуги така сім'я, якщо витрачатиме в межах соціальних норм, платитиме не більше 122 гривень. У 2017-му ця ж сім'я з двома мінімальними зарплатами буде заробляти 6400 гривень, а за комуналку платитиме близько 493 гривень. Розмір субсидії для сімей з мінімальними зарплатами дійсно скоротять. Проте, українці, які отримували мінімалку, скорочення на собі не відчують – зростання зарплат покриє додаткові витрати в кілька разів.

    Через нові нормативи у сезоні 2017/2018 за опалення доведеться платити більше. У травні цього року норматив споживання газу на опалення скоротять до 5 кубометрів (на даний момент 5,5 кубометрів). Приміром, зараз субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні "комунальну знижку" будуть нараховувати тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За чинним тарифом – це ще 204 гривні.

    Переглянули також норматив споживання Гкал 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.

    Перегляд нормативів дозволить державі заощадити на субсидіях, впевнений експерт в енергетичній сфері Валентин Землянський. "Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решту люди мають платити самі", – сказав Землянський.

    У дохід при нарахуванні субсидій вже в цьому році хочуть враховувати депозити, про це заявляв міністр соцполітики Андрій Рева. "Ми, напевно, все-таки включимо депозити в розрахунок доходу домогосподарства для призначення субсидії. Але, швидше за все, ми це зробимо з травня місяця, вже після закінчення опалювального періоду. Тому що, це правильно включити, це все-таки можна вважати доходами, особливо коли відсотки по них виплачуються", – сказав міністр.

    До речі, середній розмір депозиту в Україні – всього дев'ять тисяч гривень, а заробіток від такого вкладу – менше 200 гривень. Суттєво на субсидії це не вплине. Однак, якщо, наприклад, сума депозиту – 100 тисяч гривень, щомісяця на ньому можна заробляти 1500 гривень. Для сім'ї з чотирьох осіб з доходом 6400 гривень і з депозитів у 100 тисяч гривень, після рішення Кабміну щомісяця за комуналку доведеться платити на 257 гривень більше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми