ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Уряд "по-тихому" згортає програму субсидії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: субсидії

  Уряд намагається приховати, що згортає програму надання субсидій на житлово-комунальні послуги, рекламуючи повернення деяким українським сім'ям до 700 гривень невикористаної допомоги.

  3552_subsidii.jpg (63.6 Kb)


  Про це 4 травня заявив співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак, коментуючи останні зміни до порядку призначення субсидій, які вступили в силу із травня, повідомляє прес-служба партії.

  За його словами, останні зміни до порядку призначення субсидій свідчать, що влада взяла курс на згортання програми субсидій.

  "Минулого тижня уряд "переможно" заявив про повернення до 700 грн невикористаних субсидій 1,5 млн. українських сімей. Але цією заявою Кабмін лише намагається приховати більш жорсткі умови призначення субсидій, затверджені тією ж постановою. За нашими оцінками, із наступного опалювального сезону кількість одержувачів субсидій значно зменшиться", - зазначив Олександр Мазурчак.

  Раніше чиновники обіцяли, нагадав він, що підвищення мінімальної зарплати буде впливати на розмір призначеної субсидії тільки у 2018 році.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонтарєва показала, скільки заробила за минули рік

  "Однак Кабмін вирішив уже зараз почав по-новому розраховувати доходи. Згідно зі змінами до порядку призначення субсидій, відтепер буде враховуватися дохід за останні чотири квартали. Тобто тим сім'ям, яким продовжать субсидії з початком нового опалювального сезону, будуть відшкодовувати значно меншу суму, ніж раніше, або взагалі не призначать субсидію", - повідомив співголова партії "Наш край".

  Рішення про включення допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, в доходи сім'ї при призначенні субсидії співголова "Нашого краю" назвав "знущанням над системою соціального захисту".

  Разом із тим, зазначив Олександр Мазурчак, надання дозволу місцевим органам влади приймати додаткові рішення про надання субсидій - чергова спроба уряду зняти з себе відповідальність у сфері соціальної політики.

  "Постановою надано право місцевим держадміністраціям, виконавчим органам рад або створеним ними комісіям приймати рішення про призначення субсидії у випадках, не передбачених положенням. Фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. Щось подібне ми спостерігаємо і в питанні фінансування пільг на проїзд, і в медичній сфері, і у сфері освіти: влада намагається позбутися від відповідальності за свої рішення і перекласти її на місцеве самоврядування", - повідомив співголова партії "Наш край".

  Олександр Мазурчак наголосив, що "Наш край" вимагає скасувати зміни до порядку призначення субсидій і не згортати програму відшкодування витрат на комунальні послуги, поки тарифи на житлово-комунальні послуги не будуть приведені до обґрунтованого рівня і не будуть враховувати платоспроможність людей.

  Як відомо, 26 квітня уряд ухвалив постанову №300 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", яка вступила в силу із 1 травня 2017 року. Документом вносяться зміни до порядку призначення та надання субсидій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми