ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Українців змусять платити за опалення навіть влітку

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ЖКГ, комуналка, опалення

    У меморандумі України з МВФ сказано: частина вартості опалення перенесуть на літо, однак в Нацкомісії, яка затверджує тарифи, кажуть, що це рішення залежить від постачальників.

    1751_subsidii.jpg (63.6 Kb)

    До кінця цього місяця в Україні повинні ввести абонплату на опалення і газ. Про це йдеться в меморандумі з МВФ, який ще кілька місяців тому підписав президент, голова НБУ і члени уряду. У документі сказано, що рішення повинні прийняти до кінця липня.

    Платити за опалення доведеться цілий рік, але суми в платіжках знизяться.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    "Ми будемо застосовувати тарифи на доставку газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці", – йдеться в меморандумі з МВФ. У документі також зазначено, що нововведення повинні прийняти до кінця липня (спочатку планувалося впровадити абонплату до початку травня).

    Про те, щоб всіх постачальників змусити ввести абонплату, на даний момент мова не йдеться. Абонплата на опалення вже є в Івано-Франківську, Мелітополі, Дніпрорудному, Львові, Вінниці. Так, в опалювальний сезон львів'яни платять 1266,5 гривень за кожний використаний гігакалорій тепла. 53,4 гривні від цієї суми – вартість абонплати. У неопалювальний сезон, наприклад, влітку, за опалення доводиться платити за всього 26,3 гривні абонплати.

    Постачальники, які вирішили користуватися двоставковим тарифом, ділять вартість тепла на дві складових: умовно-постійна (та, що потрібна на утримання інфраструктури) і умовно-змінна (вартість самого тепла). Умовно постійну складову і називають абонентською платою.

    "Структура одноставкового і двоставкового тарифів містить одні складові витрат, що включаються в повну собівартість послуги. Відмінність полягає в формі розрахунків за тепло. Один і той же обсяг видатків покривається або в опалювальний сезон – одноставковий тариф, або розподіляється на весь рік – двоставковий тариф" , – пояснює Руслан Машляковський.

    Введення тарифу "на доставку опалення" фактично означає, що тариф поділять на дві складових: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфраструктури. Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату – круглий рік.
    На запит сайту "Сегодня" член Національної комісії, яка здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Руслан Машляковський пояснив: "встановлення двоставкових тарифів на центральне опалення може бути виключно ініціативою компанії-постачальника тепла".

    Як пояснили в департаменті теплопостачання НКРЕКУ, компанія-постачальник повинна узгодити рішення про введення абонплати з місцевою владою, провести обговорення і тільки після цього – направити свої розрахунки в комісію. У НКРЕКУ розрахунки перевірять і приймуть рішення, стверджувати тариф, чи ні.

    Вартість абонплати може коливатися від 20 до 100 гривень, залежно від економіки підприємства. Якщо двоставковий тариф все ж таки введуть до кінця липня, як говориться в меморандумі, за тепло доведеться платити цілий рік, однак взимку суми в платіжках можуть знизитися, а у серпні та вересні потрібно буде платити до 100 гривень абонплати. На даний момент в більшості українських міст діє один тариф на тепло, який включає в себе в тому числі витрати на транспортування, а платити потрібно тільки в опалювальний сезон.
    Абонплата на газ: рішення призупинили

    Абонплату на газ планували ввести ще з першого травня. Однак, запропонована НКРЕКУ методика привела б до того, що українцям, які використовують блакитне паливо тільки для підігріву їжі, довелося б платити більше. Крім того, на абонплати не поширювалася субсидія. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що комісія має право змінювати структуру тарифу, однак остаточна вартість кубометра не повинна перевищувати 6,8 гривні. Комісія прийняла рішення призупинити введення абонплати.

    Розмір абонплати від типу лічильника і міської інфраструктури, розрахували в комісії. Більшість українців встановили газові лічильники G4 (вони враховують 85% від усього обсягу споживання). Згідно з даними НКРЕКУ: кияни з таким приладом обліку повинні будуть заплатити абонплату 67,2 гривні, без лічильника – 44,8 гривні. У Харкові абонплата може скласти 88,8 гривні з лічильником і 59,2 гривні без нього. Середня по Україні абонплата – 90 гривень. Найдорожче в Закарпатській області, 204 гривні з лічильником і 136 гривень без нього.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми