ЖКГ та благоустрій, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

У нових платіжках за газ українців чекатиме неприємний сюрприз

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ, суспільство

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла остаточне рішення про введення абонплати за природний газ, яка може з'явитися в квитанціях українців уже в серпні.

    7077_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Окрім витраченого ресурсу, споживачі повинні будуть платити також за його транспортування та розподіл.

    Згідно нововведень, чинний тариф на газ у 6,8 грн за кубометр буде розділений на дві складові.

    Відтак сам газ буде коштувати 6 грн за кубометр, однак, крім цього, кожен місяць незалежно від споживання доведеться платити фіксовану суму за транспортування і розподіл – від 20 до понад 100 гривень (80 копійок за кубометр). Вона передбачена Законом "Про ринок газу", європейськими директивами, крім того, українська влада взяла на себе зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом уже до кінця поточного місяця впровадити абонентську плату на газ.

    НКРЕКП уже провела кілька дискусій під керівництвом глави відомства Дмитра Вовка. Зараз чиновники обговорюють, як рахувати абонентську плату.

    "Газ – це ціна, і вона повинна бути вільною. Буде конкуренція, ринок. І ми як комісія до цих 6 грн відношення не маємо. Вартість газу становить в тарифі 87%. А ось ці 80 копійок, ці 13%, ми і встановлюємо", – заявив Вовк.

    НКРЕКП прийшла до висновку, що нараховувати абонентську плату потрібно виходячи з потужності лічильника. Чим більша пропускна здатність, тим більше доведеться платити. Більшість українців встановили лічильник G4 (вони враховують 85% від усього обсягу споживання). Абонплата в Києві з таким лічильником складе 57,41 гривні. Тобто незалежно від того, спалили 100 кубометрів або ж взагалі не витрачали газ, щомісяця доведеться платити 57,41 гривні. Таке нововведення вигідне тим, хто витрачає багато газу.

    Наприклад, за п'ять кубометрів газу у столиці зараз платять 34 грн, після введення абонплати – 87 гривень. Водночас ті, хто спалює 10 кубів, зараз платять 680 грн, а після введення абонплати будуть платити 657 гривень.

    У НКРЕКП впевнені, що діюча система розрахунку тарифу – несправедлива.

    "У діючій системі ми змушені платити за обсяги, а не за потужність. Але система оплати за обсяги трохи збиткова", – вважає Вовк.

    Чиновник упевнений: платити за утримання інфраструктури повинні і ті українці, які спалюють багато газу, і ті, хто взагалі не використовує блакитне паливо, але не відмовляється від газопостачання.

    "При введенні абонплати фактична вартість природного газу для споживачів не зміниться (якщо не зміняться вартість транспортування і ціни на газ як товар). Буде перерозподілена структура кінцевої ціни шляхом виділення вартості послуг транспортування та розподілу природного газу зі структури кінцевої ціни в окремий платіж", – пояснили в НКРЕКП.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З безвізом українці зможуть більше заробляти - опитування

    Також у відомстві роз'яснили зв'язок між розміром абонплати і типом газових лічильників. Вони діляться на три типи за діапазоном експлуатаційних витрат: G4, G2,5, G1,6. Якщо в квартирі газ використовується тільки для приготування їжі (стоїть газова плита), досить лічильника G1,6. Якщо в будинку є плита і газова колонка – G2,5, якщо ж є газове опалення, потрібен лічильник G4. Чим потужніший лічильник, тим більшою буде абонплата. Тому важливо, щоб, наприклад, у квартирі з однією газовою плитою не стояв лічильник G4, інакше доведеться переплачувати.

    Абонплата для киян буде варіюватися в такому діапазоні:

    - з лічильником G4 = 57,41 грн;

    - з лічильником G2,5 = 37,18 грн;

    - з лічильником G1,6 = 23,9 гривні.

    Як пояснили в НКРЕКП, українці мають право вибирати і змінювати лічильник самостійно. Більше того, якщо виявиться, що лічильник знаходиться на балансі облгазу і при цьому його пропускна здатність вища, ніж необхідно, споживач має право вимагати замінити лічильник за рахунок постачальника.

    Відповідно до Закону "Про комерційний облік природного газу", газові лічильники до 2018 року мають встановити всім споживачам. При цьому, як роз'яснили в Міністерстві соціальної політики, українці мають право вимагати поставити лічильник у кожну квартиру, а не один на весь будинок.

    Як будуть нараховувати абонплату українцям без лічильників, наразі в НКРЕКП іще не вирішили. Є кілька варіантів: за лічильником G2,5 (платити доведеться більше), або як за лічильником G1,6 (у такому випадку абонплата буде менша).

    Нагадаємо, Національна комісія з регулювання ринку електроенергетики і комунальних послуг проведе додаткові консультації щодо встановлення окремої плати за доставку газу для споживачів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми