ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Стали відомі скорочені норми на призначення субсидій

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    При призначенні субсидій вестимуть облік доходів за минулі півроку, а не календарний рік, як рахували до цього.

    6262_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Кабінет міністрів знову переглянув програму субсидій. Українцям заборонили оформляти знижку і за місцем фактичного проживання і за місцем прописки одночасно. Крім того, уряд скоротив нормативи споживання і вирішило вважати доходи по-новому.

    Нормативи по-новому

    У травні Кабінет міністрів скоротив нормативи на опалення, а наприкінці минулого тижня – і на газ. Нововведення набудуть чинності тільки з початком опалювального сезону – в жовтні цього року. До слова, українська влада в меморандумі з МВФ взяла на себе зобов'язання переглядати нормативи споживання комунальних послуг. Субсидія покриває комуналку тільки в межах цих норм, за все "зайве" потрібно платити самостійно. Як неодноразово заявляли українські чиновники: чинні в Україні нормативи занадто завищені. Чим нижче нормативи, тим менше держава витрачає на субсидії і тим економніше повинні споживати українці.

    ЯК СКОРОТИЛИ НОРМАТИВИ
    НА ОПАЛЕННЯ:

    З 5.5 до 5 кубу газу на квадратний метр
    З 65 до 51 кВт*год електроенергії (якщо електричне опалення)
    З 0,0548 до 0,0431 Гкал тепла (якщо центральне опалення)
    НА ГАЗ:

    Якщо є тільки газова плита:
    З 4,4 до 3,3 кубу газу на особу
    Якщо є газова плита і немає гарячої води:
    З 7,1 до 5,4 кубометра на особу
    Якщо є і газова плита, і газовий водонагрівач:
    З 14 до 10,5 кубометра на особу

    Наприклад, минулого опалювального сезону родина з чотирьох осіб в будинку 60 квадратних метрів, яка використовує газ і для опалення, і для підігріву води, і для приготування їжі з субсидією могла спалювати 386 кубометрів. Саме такий обсяг покривала субсидія. Цього опалювального сезону для цієї ж родини норматив з газу скоротять до 342 кубометрів. Якщо продовжити витрачати по старому нормативу, без субсидії доведеться заплатити за 44 куби газу. За діючого тарифу це 305,8 гривні (з квітня цього року куб газу коштує 6,95 гривні).

    Водночас родина з чотирьох осіб в квартирі площею 60 квадратів, з центральним опаленням і газовою плитою, минулого опалювального сезону могла спалювати зі знижкою 3,28 Гкал тепла і 56 кубів газу. Цього опалювального сезону субсидія компенсує всього 2,58 Гкал і 42 кубометри газу. Тарифи на опалення в усіх містах різні. Якщо, наприклад, в Рівному така родина продовжить використовувати тепло за старим нормативом, самостійно доведеться заплатити за 0,7 Гкал (1011 гривень). Водночас за "зайвий газ" доведеться віддати 97 гривень.

    "Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки що низьким. А там, де є лічильники, статистика говорить, що соціальні нормативи завищені – родина стільки не споживає. Чому повинні платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі і підігрів води до рівня фактичного споживання послуги", – прокоментував рішення Кабміну міністр соцполітики Андрій Рева.

    Координатор житлових програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко також впевнена: соціальні нормативи занадто високі і їх необхідно знижувати. Так, українці без субсидії минулого опалювального сезону використовували вдвічі менше газу для обігріву житла, зазначає експерт. Така ситуація пояснюється тим, що багато субсидіантів витрачали рівно стільки газу, скільки покривала субсидія, і не замислювалися про економію.

    "Одержувачам субсидій потрібно навчитися економити і думати про енергоефективні заходи в своєму будинку. Якщо це багатоквартирні будинки, то збиратися з сусідами, створювати ОСББ, брати "Теплий кредит" (для субсидіантів держава покриває 70 відсотків від тіла кредиту). Звісно, добре діють і заохочення. Наприклад, монетизація залишку зекономленої субсидії (цього року ця сума символічна – до 700 гривень)", – впевнена Тетяна Бойко.

    Як рахуватимуть доходи українців

    Уряд 18 серпня ухвалив рішення переглянути також і період, за який враховуються доходи при нарахуванні субсидії. Якщо раніше рахувався середній дохід на одного члена родини за минулий календарний рік, зараз рахуватимуть середній дохід за минулі два квартали, тобто півроку. Такі зміни дозволять враховувати при розрахунку субсидій зростання мінімальної зарплати вдвічі в січні цього року.

    Щоправда, бувають і зворотні ситуації, уточнюють в Міністерстві соціальної політики. Якщо українець торік багато заробляв, а цього року, наприклад, втратив роботу, враховувати його дохід за минулий календарний рік, тоді як він потребує допомоги, – несправедливо, пояснюють у відомстві.

    Як рахуватимуть дохід при нарахуванні субсидії:

    На майбутній опалювальний сезон – дохід з січня по червень 2017-го
    На неопалювальний сезон 2018 року – дохід з липня по грудень 2017-го
    Розглянемо на конкретному прикладі. Родина з трьох осіб, яка стабільно офіційно отримувала дві мінімальні зарплати, за старими правилами цього року могла платити за комуналку не більше 156 гривень. А за новими правилами, з урахуванням зростання мінімалки, цього опалювального сезону заплатить за комунальні послуги вже не більше 627 гривень.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з курсом гривні на цьому тижні?

    Фактично, для деяких родин новий період розрахунку субсидій призведе до того, що розмір знижки скоротиться вчетверо. Згідно з даними Держстату, в середньому зарплати українців за минулий рік зросли майже на 20%. Водночас мінімальна зарплата зросла вдвічі – з 1600 до 3200 гривень.

    Ще минулого року в Міністерстві фінансів підрахували, що зростання мінімальної зарплати дозволить заощадити на субсидії близько п'яти мільярдів гривень.

    "Повинен бути публічний довгостроковий план держави для роботи з субсидіантами. Без нього люди не зможуть спрогнозувати свою поведінку. Наприклад, вони повинні знати, що держава буде змушена скорочувати кількість одержувачів субсидій доти, доки вони не поширюватимуться виключно на зовсім бідних людей, які не в змозі себе забезпечити. Крім того, вони повинні навчитися економити, в іншому випадку право на субсидію пропаде", – впевнена Тетяна Бойко.

    Нагадаємо, кількість субсидіантів в Україні скорочуватиметься, прогнозують чиновники. Доходи українців зростають, а різке зростання тарифів вже позаду. Цього року без "знижки" залишили родини, які накопичили борги за комунальні послуги як мінімум за два місяці. Детальніше про те, хто може залишитися без допомоги від держави.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми