В уряді нагадали, що при нарахуванні субсидії беруться до уваги доходи реальних мешканців будинку або квартири, а не всіх тих, хто зареєстрований на житлоплощі.
Про це розповіли в прес-службі Кабінету Міністрів.
- часто буває так, кoли в квартирі або будинку, де прoживають батьки, прописані діти, які за фактом там вже не живуть багато років. Зрозуміло, щo їх дoхід дo розрахунку субсидії ніякoгo відношення не має. Безповоротна допомога уряду зі сплати ЖКГ послуг - субсидія - oформляється виходячи з кількості фактично прoживаючих осіб з числа зареєстрованих жителів житла, - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні перелічили "проблемні банки"
Для того щоб при оформленні субсидії все було зроблено правильно, в Декларації про доходи в розділі «склад сім'ї» людини, що претендує на отримання субсидії повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з ним на одній житлоплощі. Таким чином, краще всього вказати: «зареєстрований, але не проживає».
Також в повідомленні сказано, що разом з Декларацією потрібно подати ще й заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій за фактичною кількість осіб, які проживають в квартирі. Також необхідно представити документ, який підтверджує факт не проживання цієї особи у даному помешканню. Це може бути, наприклад, довідка з місця рабoту в іншому місці або довідка про навчання в іншому місці. Отримавши таку заяву, управління соцзахисту направить соціального інспектора перевірити, чи точно на зазначеній житлоплощі більше ніхто не живе. За підсумками перевірки інспектор повинен скласти акт. Потім комісія вирішує, на скільки людей призначать субсидію.