Ті українці, які втратили субсидії через борги за комуналку, можуть її відновити.
Адвокат Сергій Войченко розповів, як це зробити. Якого б строку не була заборгованість, вона не списується автоматично. Якщо ви не визнаєте борг, можна звернутися до суду з відповідним позовом, щоб застосувати позовну давність. Застосувати позовну давність можна тільки за заявою особи. Таким чином, борг потрібно або визнати і повернути, або оскаржити в судовому порядку.
Три роки тому уряд запровадив, так званий, перехідний період. Він був введений для того, щоб підтримати населення в умовах зростання тарифів. Тому він дозволяє оформити субсидію навіть в тому випадку, якщо є борги за комуналку. Але в даний час пільговий період закінчився.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін заклав курс долара "під 30" на 2018 рік
У разі, якщо організація-представник послуг подала документи, що підтверджують неоплачену заборгованість заявника за 2008, 2010 і 2013 роки, то житлова субсидія не буде перепризначено, - пояснив співробітник столичного департаменту соцзахисту Максим Бученко.
Чиновник також підкреслив, що боржник має можливість укласти договір реструктуризації - тобто виплачувати борг частинами - і написати заяву на відновлення субсидії.