ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Юрист пояснив, як отримати субсидію на орендовану квартиру

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    У Мінсоцполітики дали докладні пояснення і попередили про складнощі.

    5936_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    В Україні можна отримати субсидію, якщо житло орендоване. Що потрібно, щоб оформити державну допомогу не за місцем реєстрації.
    Родина Катерини Кундельської влітку платить за воду і світло по 500-600 гривень на місяць, а взимку через опалення сума в платіжках збільшується втричі. Для цієї родини такі витрати виявилися непідйомними, адже, крім "комуналки", доводиться сплачувати ще й оренду квартири.

    "Ми платимо 4000 за квартиру і плюс ще комунальні платежі і, відповідно, коли вони зростають в зимовий період, ця сума істотно позначається на родинному бюджеті", – нарікає Катерина.

    І навіть знімаючи житло, можна оформити субсидію, – кажуть в Мінсоцполітики. До стандартного пакету документів потрібно прикласти договір про оренду приміщення.

    "Тобто повинні бути вказані сторони, які уклали відповідний договір – хто здає, хто знімає, їх реквізити або дані, потім слідує вичерпний перелік осіб, які знімають житло, – по суті склад родини. І основною вимогою є вказівка того, яка зі сторін сплачує комунальні послуги", – пояснив директор департаменту державної соцдопомоги Віталій Музиченко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо дату перерахунку субсидій в Україні

    А ось розмір субсидії призначається індивідуально.

    "Сьогодні встановлена межа – 15% від загального доходу домогосподарств. Треба враховувати так звані соціальні норми як за житлом, так і за кількістю соціальних послуг, які споживаються", – говорить член правління ГО "Комунальна країна" Віта Струкова.

    Наприклад, сукупний дохід родини з трьох осіб, де двоє працюють – 7000 гривень. При цьому за комуналку їм нараховують 2500 гривень. Оформляючи субсидію, родина економить 1050 гривень: 7000-15% = 1050; 2500-1050 = 1450 грн.

    Втім, в субсидії можуть і відмовити. Серед причин – заборгованість, яка перевищує 340 гривень, або великі покупки за останній рік на суму понад 50 000 гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми