ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Юрист пояснив, як отримати субсидію на орендовану квартиру

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    У Мінсоцполітики дали докладні пояснення і попередили про складнощі.

    5936_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    В Україні можна отримати субсидію, якщо житло орендоване. Що потрібно, щоб оформити державну допомогу не за місцем реєстрації.
    Родина Катерини Кундельської влітку платить за воду і світло по 500-600 гривень на місяць, а взимку через опалення сума в платіжках збільшується втричі. Для цієї родини такі витрати виявилися непідйомними, адже, крім "комуналки", доводиться сплачувати ще й оренду квартири.

    "Ми платимо 4000 за квартиру і плюс ще комунальні платежі і, відповідно, коли вони зростають в зимовий період, ця сума істотно позначається на родинному бюджеті", – нарікає Катерина.

    І навіть знімаючи житло, можна оформити субсидію, – кажуть в Мінсоцполітики. До стандартного пакету документів потрібно прикласти договір про оренду приміщення.

    "Тобто повинні бути вказані сторони, які уклали відповідний договір – хто здає, хто знімає, їх реквізити або дані, потім слідує вичерпний перелік осіб, які знімають житло, – по суті склад родини. І основною вимогою є вказівка того, яка зі сторін сплачує комунальні послуги", – пояснив директор департаменту державної соцдопомоги Віталій Музиченко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо дату перерахунку субсидій в Україні

    А ось розмір субсидії призначається індивідуально.

    "Сьогодні встановлена межа – 15% від загального доходу домогосподарств. Треба враховувати так звані соціальні норми як за житлом, так і за кількістю соціальних послуг, які споживаються", – говорить член правління ГО "Комунальна країна" Віта Струкова.

    Наприклад, сукупний дохід родини з трьох осіб, де двоє працюють – 7000 гривень. При цьому за комуналку їм нараховують 2500 гривень. Оформляючи субсидію, родина економить 1050 гривень: 7000-15% = 1050; 2500-1050 = 1450 грн.

    Втім, в субсидії можуть і відмовити. Серед причин – заборгованість, яка перевищує 340 гривень, або великі покупки за останній рік на суму понад 50 000 гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми