ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Виплата субсидій опинилася під загрозою

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: субсидії

  Борги держави по субсидіях на оплату житлово-комунальних послуг вже на 10 млрд гривень перевищують закладені до держбюджету суми на їхнє фінансування.

  7151_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

  "На сьогодні у бюджеті передбачені 61 млрд гривень. Зобов'язань на 1 жовтня є на 71 млрд гривень. Тобто певним чином не забезпечені бюджетні зобов'язання, але ми сподіваємось, що знайдемо рішення з цього приводу", - зазначив він.

  За словами заступника міністра фінансів, ситуація із субсидіями - "турбулентна", але змінити її можна, зокрема, внесенням змін до держбюджету. "Ми вже виходили зі змінами до бюджету влітку, коли додатково направили на цей напрям 14 млрд гривень, і зараз також можливі зміни в бюджет", - пояснив він.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2018 р. ціни на алкоголь зростуть ще на 11%

  Як зазначила координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко, сьогодні ситуація із субсидіями є критичною. "Це не просто крики проплачених грантоїдів про необхідність у субсидіях на 2017-й рік в розмірі 80 млрд грн (за умови, що нічого не буде змінюватися), це жорстока реальність. На тлі того, що на енергоефективність "зубами" були вирвано аж 800 млн грн, а в наступному році заплановано аж 700 млн грн і субсидій знову закладається мало (пам'ятаємо, що будуть борги ще за 2017-й рік). І місцеве самоврядування знову буде винне, то підприємства погано підготуються до опалювального сезону 2018 року", - зазначила Тетяна Бойко на своїй сторінці в Facebook.

  Раніше громадська мережа "Опора" вивчила механізм розподілу держсубвенцій по регіонах. "Процес виділення субвенцій з державного бюджету є досить заполітизованим. Нинішні механізми формування та процедури затвердження переліку об'єктів і заходів, на які виділяють кошти, є непрозорими, тому що невідомо, які пропозиції вносять народні депутати, а які пропозиції - місцеві державні адміністрації", - повідомив аналітик "Опора" по роботі моніторингу парламенту Андрій Савчук. Він також підкреслив, що суми грошей, які виділяють на різні області, є абсолютно нерівномірними.

  "Дві сусідні і абсолютно зіставні за кількістю населення і площі області - Тернопільська та Івано-Франківська отримали несумісні суми коштів. Тернопільська отримала субвенцій на суму 31 млн грн, тоді як Івано-Франківська - в 5,5 раз більше - 169 млн грн", - повідомив Андрій Савчук.

  Як раніше повідомляли, Київська міська державна адміністрація ініціюватиме прискорення прийняття урядом і Верховною Радою проекту змін до Державного бюджету на 2017 рік у частині збільшення суми фінансування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

  Як відомо, Кабмін розпорядженням 558-р від 18 серпня перерозподілив кошти, які мали спрямувати на погашення боргів з оплати комунальних послуг через механізм субсидій. Зокрема, Києву суму зменшили на 1,5 млрд грн, а Київській, Полтавській, Херсонській областях сумарно збільшили на 1,8 млрд грн.

  За даними Держказначейства, станом на 23 жовтня різниця між обсягом наданих комунальних послуг (64,5 млрд грн) і обсягом виділених на погашення цих послуг коштів (54 млрд грн) становила майже 10 млрд грн. При цьому обсяг наданих послуг вже на 3,3 млрд. грн більше, ніж весь закладений в бюджет обсяг коштів на субсидії для їхньої оплати (61,2 млрд грн).

  Зокрема, в Києві такий дефіцит становить 266 млн грн, а загальний борг перед містом (неоплачені, але надані послуги) - 554 млн грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми