ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як відбуватиметься заміна субсидій "живими" грошима

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    Субсидії перераховуватимуться за фактично спожиті послуги.

    0593_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    З 2 листопада в Україні стартували перші виплати за зекономлені субсидії. Чи триватиме монетизація в наступному році і що може змінитися для українців.

    Як працює монетизація субсидій

    Цього року українці вперше отримали гроші за зекономлений газ і електроенергію. Під програму монетизації потрапили домогосподарства з індивідуальним опаленням, які за минулу зиму використовували менше норми на 100 куб. м. газу або на 150 кіловат (якщо опалювали будинок за допомогою електрики).

    Так, перші виплати повинні початися вже з 2 листопада і триватимуть до 15 листопада. Про це заявив на своїй сторінці в Facebook віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

    "Від завтра починаємо виплату монетизованих субсидій родинам, які заощадили субсидії за опалювальний сезон 2016-17 років! Це – пілотний проект на шляху до повної монетизації субсидій.

    До 15 листопада всі 1,7 млн родин, включених до відповідних списків на виплату, отримають на руки ці "живі" гроші! Ресурс в розмірі 1,2 млрд грн. передбачений на ці цілі в державному бюджеті України. Тому переконаний, що жодних затримок у виплатах не буде", – пише Розенко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На українських АЗС закінчується пальне: ціни зростатимуть далі

    Спочатку подати заяви на виплату компенсацій за економію субсидій можна було до 1 вересня, але Кабмін подовжив цей термін на 2 місяці – до 1 листопада 2017 року. В уряді зазначають, що наступного року монетизація субсидій триватиме, тільки трохи за зміненим механізмом, який може з'явитися вже з 1 січня 2018-го.

    Що зміниться в новому році

    Мінфін пропонує низку змін, однією з яких є нарахування субсидій за фактичним обсягом спожитих послуг, а не за соціальними нормами. Зараз триває обговорення цього проекту, а для того, щоб він набув чинності, його має схвалити уряд.

    Заступник міністра фінансів Сергій Марченко в своїй статті на сайті Дзеркало тижня написав, що Мінфін пропонує кілька етапів проведення монетизації, а саме:

    монетизація розрахунків за субсидіями на рівні підприємств, які надають послуги;
    здійснення необхідних кроків для підготовки системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо);
    монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

    Мінфін пропонує:
    здійснювати перерахування субсидій безпосередньо Держказначейству, без будь-яких протоколів;
    перерахування субсидій за фактично спожиті послуги
    чіткі терміни виплати субсидій, рівно до 24-го числа кожного місяця;

    скасування прив'язки компаній-виконавців виключно до "Нафтогазу", тобто вони зможуть самі вибрати постачальника енергоносіїв.
    Зараз триває перший етап, який повинен допомогти перейти на розрахунки "живими" грошима за субсидіями між виконавцями послуг і державою. Тобто зараз підприємства, які забезпечують населення різними комунальними послугами, не отримують від держави гроші за надані субсидії, а забирають цю різницю газом і т.д. Тому після опалювального сезону 2017-2018 рр., частину грошей планують перевести на рахунки цих підприємств.

    "Це створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги", – пояснює Марченко.

    Одним із запланованих змін також стало і те, що субсидії нараховуватимуться тільки за ті ресурси, які населення фактично споживе, а не згідно з раніше встановленим нормам з рівними для всіх соціальними стандартами. Заступник міністра зауважив, що це: "дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства".

    До слова, за даними Мінсоцполітики, планується, що на час цього опалювального сезону субсидії отримає 9 з 15 млн родин, тобто більша частина українців.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми