ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Понад 700 гривень: на скільки монетизують субсидії у 2018

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, субсидії

    Економним зараз дадуть по 700 грн, а з 2018 року нарахують держдопомогу за фактом.

    1221_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    В Україні з затримкою на два місяці держава почала повертати гроші народу за зекономлені субсидії. Причиною затримки віце-прем'єр Павло Розенко назвав те, що населення надто довго подавало заяви на повернення належних їм грошей. За його словами, це пілотний проект монетизації субсидій, в 2018 році влада збирається його розширити.

    Кому і скільки

    Під програму монетизації субсидій за опалення, про яку Кабмін оголосив ще влітку, потрапили домогосподарства з індивідуальним опаленням газом і електроенергією, які в минулому отопсезоні використовували менше норми на 100 кубометрів газу або на 150 кВт-год електроенергії. Їм повернуть відповідно 700 грн і 135 грн. Одержувачів субсидій в багатоквартирних будинках "пілот" не стосується.
    Влада обіцяє що 1,7 млн домогосподарств, в основному це користувачі газу, отримають в більш 1,1 мдрд грн живих грошей.

    "Перераховувати гроші на рахунки одержувачів розпочали 2 листопада і збираються завершити 15 листопада, – уточнив Розенко, – Ресурс в розмірі 1,2 млрд грн передбачено на ці цілі в держбюджеті. Переконаний, що ніяких затримок не буде".

    Новий механізм

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офшорний скандал-2: олігархи сховати трильйони доларів

    Кабмін обіцяє, що в 2018-му порядок виплати субсидій вдосконалять. Зміни вже опубліковані Мінфіном і повинні вступити в силу після обговорення протягом двох місяців і схвалення урядом. Орієнтовно – в січні 2018 р.

    Суть нововведень: субсидії нарахують не за соцнормами, а за фактом спожитих послуг, причому це торкнеться не тільки опалення, але і води, газу для приготування їжі, електроенергії. Монетизація пройде в три етапи. Перший – розрахунки по субсидіях на рівні підприємств, які надають послуги (опалення, вода, газ) з січня 2018 р постанова Кабміну про це вже прийнято. Другий – створення єдиного реєстру і регулярно оновлюваної бази даних субсідіантов-домогосподарств та їх верифікація (перевірка доходів), за планом це повинно завершитися до початку отопсезона 2018-19 рр.

    Третій етап – субсідіант подає в місцеві підрозділи Мінфіну дані про використання ЖКП за минулий місяць до 24 числа наступного місяця, Держказначейство перераховує гроші на рахунок постачальника послуг (в межах соцнорм-менш, якщо, наприклад, газу на опалення споживач витратив менше, ніж за нормами).

    Це, на думку заступника міністра фінансів Сергія Марченка, дозволить уникнути переплати постачальникам послуг, як було в отопсезоне 2016-17 рр., коли постачальники газу отримали за нібито використаний газ більше грошей, ніж газу спалило населення. Також в майбутньому хочуть дати можливість компаніям-виконавцям вибрати постачальника газу.

    Експерти: повертають занадто мало

    Фахівці енергоринку поки обережно оцінюють ініціативи влади.

    "Повертаються суми в 135 грн за електрику або до 700 грн за газ настільки незначні, що вкласти їх в енергозберігаючі заходи не вийде, але все ж це для громадян додаткове джерело доходів", – говорить виконавчий директор Асоціації управителів багатоквартирних будинків Андрій Нікончук.

    Енергоексперт Валентин Землянський вважає, що повернули мало: "У платіжках за споживання газу на індивідуальне опалення у багатьох через завищені норми споживання газу та теплої зими були суми переплати в кілька тисяч гривень, а держава компенсувала їм за все по 700 грн. А тим, хто гріється електрикою, дали всього по 135 грн. Перехід на подачу звітності споживання послуг за фактом навряд чи змусить людей економити газ і тепло, адже в межах соцнорм їм все одно сплатить держава".

    Експерт вважає, що перехід до можливості вибору постачальників газу виявиться складним, так як облгази не зацікавлені в появі конкурентів, які можуть запропонувати більш низькі ціни.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми