ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Українців чекає абонплата на "комнуалку"

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: комуналка

  Закон про ЖКГ не передбачає ефективних змін. Українці не отримають ніякого захисту перед монополістами.

  3787_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

  Експерт вважає, що новації зводяться до введення нового тарифу – абонплати на кожен вид комунальних послуг.

  "На теплопостачання буде стала плата протягом року. Те ж саме щодо води – сплачуватиме незалежно від того, скільки ви спожили. А не платити абонплату можна лише при умові, що у квартирі нікого не буде 30 днів", – наголошує Сергієнко.

  Він упевнений, що запровадження абонплати призведе до зростання тарифів. А за надання неякісних послуг не передбачено жодного покарання монополістам.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс біткоін подорожчав до "критичної межі"

  "Законом про ЖКГ вводиться пеня для населення. А от якщо монополіст недогрів опалювальні батареї, то споживач може вимагати лише зменшення платежу. Але будь-яка угода про надання послуг передбачає штрафні санкції. Якщо послуги надали не в повному об'ємі, то постачальник повинен знизити плату і компенсувати незручності. І це має бути автоматичний механізм", – зауважує Олександр Сергієнко.

  На його думку, цим законом його автори намагаються підштовхнути українців до створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, замість жеків пропонується ввести Інститут управителя. Його обиратимуть або збори мешканців, або призначатиме місцева влада.

  "Ці норми складно виконати. Часто на зборах мешканців будинку немає кворуму. А щоб місцева влада призначила управителя, повинні відбутися легітимні збори мешканців, які звернуться до місцевої ради з відповідним проханням. Цим положенням автори закону заклали анекдотичну ситуацію", – вважає фахівець.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми