ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

У ВР хочуть "під шумок" підвищити тариф на комуналку

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: ВР, комуналка

  У парламенті зареєстрований проект закону № 4028 "Про упаковку і відходи упаковки", який передбачає, що виробники упаковки будуть самостійно утилізувати тільки певний відсоток тих відходів, які підлягають вторинній переробці, а за утилізацію всіх інших відходів повинен буде заплатити споживач.

  3305_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Експерти в сфері ЖКГ вважають, що з запуском сміттєпереробній галузі, подібна ініціатива призведе до подорожчання комунальних платежів в середньому на 200 грн з людини на місяць.

  Законопроект орієнтується на вимоги виробників, охочих мінімізувати витрати. Так його вже підтримали впливові лобістські бізнес-асоціації: Європейська бізнес асоціація, Американська Торгово-промислова палата, а також Асоціація пакувальників, куди входять: "Тетра Пак", "Кен-Пак", "Carlsberg Ukraine", "Крафт Фудз Україна", "Сандора" "Нестле Україна", і інші великі виробники упаковки.

  Як заявляла раніше автор законопроекту Олена Бабак: "Бізнесу потрібно продати свою продукцію кінцевому споживачеві, відповідно він буде шукати оптимальні і дешеві шляхи забезпечення утилізації відходів упаковки".

  Позицію виробників упаковки підтримують і інші автори законопроекту серед яких: Анатолій Матвієнко, Тетяна Острикова, Олег Кришин, Остап Еднак і скандальний Борис Розенблат.

  У той же час в парламенті заспокоюють, кажучи, що проект закону навряд чи буде підтриманий в залі. Як альтернатива йому пропонується комплексне вирішення проблеми сміття – пакет законопроектів про переробку відходів: № 4835-д, 4836, 4837, 6602.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ погіршив економічний прогноз для України

  Цей пакет законопроектів передбачає запуск комплексної системи поводження з відходами, створення нової галузі переробки відходів, будівництво сучасних переробних заводів, очищення країни від звалищ, впровадження сортування відходів, стимулювання еко-дизайну упаковки і товарів.

  Але головне, як каже один з авторів пакета законопроектів народний депутат Дмитро Білоцерківець, комплексна система поводження з відходами не передбачає фіксованого комунального платежу за переробку сміття. Споживач буде платити тільки за те, що купує. У вартості товарів – це складе в середньому не більше 10 копійок на одиницю товару.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple запатентувала новий вид гаджетів Apple запатентувала новий вид гаджетів
Це підтверджує чутки про те, що виробник працює над гаджетом, що складається.
Microsoft серйозно оновить Windows 10 Microsoft серйозно оновить Windows 10
Італійський ресурс surface-phone поінформував, що у планах корпорації Microsoft повністю переробити головний елемент операційної системи – Робочий сті...
Названо головну Названо головну "родзинку" нового Android 8.1
Аndroid 8.1 Oreo буде більш ефективно виявляти додатки, що негативно впливають на автономність пристрою. Згідно з інформацією, отриманою журналістами ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми