ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

У ВР хочуть "під шумок" підвищити тариф на комуналку

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: ВР, комуналка

  У парламенті зареєстрований проект закону № 4028 "Про упаковку і відходи упаковки", який передбачає, що виробники упаковки будуть самостійно утилізувати тільки певний відсоток тих відходів, які підлягають вторинній переробці, а за утилізацію всіх інших відходів повинен буде заплатити споживач.

  3305_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Експерти в сфері ЖКГ вважають, що з запуском сміттєпереробній галузі, подібна ініціатива призведе до подорожчання комунальних платежів в середньому на 200 грн з людини на місяць.

  Законопроект орієнтується на вимоги виробників, охочих мінімізувати витрати. Так його вже підтримали впливові лобістські бізнес-асоціації: Європейська бізнес асоціація, Американська Торгово-промислова палата, а також Асоціація пакувальників, куди входять: "Тетра Пак", "Кен-Пак", "Carlsberg Ukraine", "Крафт Фудз Україна", "Сандора" "Нестле Україна", і інші великі виробники упаковки.

  Як заявляла раніше автор законопроекту Олена Бабак: "Бізнесу потрібно продати свою продукцію кінцевому споживачеві, відповідно він буде шукати оптимальні і дешеві шляхи забезпечення утилізації відходів упаковки".

  Позицію виробників упаковки підтримують і інші автори законопроекту серед яких: Анатолій Матвієнко, Тетяна Острикова, Олег Кришин, Остап Еднак і скандальний Борис Розенблат.

  У той же час в парламенті заспокоюють, кажучи, що проект закону навряд чи буде підтриманий в залі. Як альтернатива йому пропонується комплексне вирішення проблеми сміття – пакет законопроектів про переробку відходів: № 4835-д, 4836, 4837, 6602.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ погіршив економічний прогноз для України

  Цей пакет законопроектів передбачає запуск комплексної системи поводження з відходами, створення нової галузі переробки відходів, будівництво сучасних переробних заводів, очищення країни від звалищ, впровадження сортування відходів, стимулювання еко-дизайну упаковки і товарів.

  Але головне, як каже один з авторів пакета законопроектів народний депутат Дмитро Білоцерківець, комплексна система поводження з відходами не передбачає фіксованого комунального платежу за переробку сміття. Споживач буде платити тільки за те, що купує. У вартості товарів – це складе в середньому не більше 10 копійок на одиницю товару.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми