Утеплення житла – як можна заощадити і скільки.
Аби волога не пішла по будинку, а стіни не з’їдала пліснява старий дідівський метод Ганна використовує щоразу з настанням морозів. Утеплити фундамент та замінити вхідні двері – у найближчих планах родини. Кажуть, вже чимало зробили заради комфорту у помешканні. Замінили старі вікна на металопластикові, утеплили фасад, замінили батареї. Аби створити ефект “термосу”, мінеральною ватою встелили і горище. Ефект уже є.
На всі роботи витратили понад 40 тис грн. Після утеплення витрачені гроші окупляться за 4-5 років, а з підвищенням тарифів, набагато раніше.
Експерти порахували, що лише через не утеплені стіни щороку вилітає щонайменше 3 тис грн. Понад півтори видувається через неправильну вентиляцію. Стільки ж через вікна. І майже тисяча – тікає у двері. Загалом, у звичайній квартирі до 10 тис грн щорічно можна було б заощадити.
Варто утеплювати весь будинок одразу тоді буде максимальний ефект економії. Насправді ж правильне зовнішнє утеплення усього будинку збереже майже половину тепла. Допоможуть зекономити і прості правила. Наприклад, батареї не повинні щільно прилягати до стіни. Їх треба відсунути, а за ними обклеїти спеціальну плівку, що відбиває тепло.
А ще, не затуляти батареї шторами чи меблями, щоби не заважати повітрю циркулювати. Особливу увагу фахівці радять приділити підлозі. Такі прості заходи як дерев’яна підлога, чи товстий килим, також дають збереження тепла.
Провітрювати оселю також варто правильно, не залишати шпарину на ніч, а повністю відчинити вікно на 3-4 хвилини. Повітря в кімнаті цілком зміниться, а всі поверхні залишаться теплими. А ще задля економії тепла на батареї слід встановити регулювальні крани. Це дозволить самим керувати температурою у помешканні і збереже копійку.