ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Працювати офіційно не вигідно: українці лишаються субсидій

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: субсидії, зарплата

    Після того як в Україні зросли тарифи на послуги ЖКГ та енергоносії, а також з'явилися субсидії від держави, заробляти офіційно перестало бути вигідно. Боязнь не одержати гіпотетичну пенсію коли-небудь потім виявилася набагато менше страху втратити субсидії від держави на оплату комуналки. Ми зібрали найяскравіші приклади того, як змінилася наша життя через правил призначення субсидій.

    1445_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Краще бути безробітним
    Не так давно у Вінницькій області була відкрита фабрика японської компанії Fujikura. Здавалося б, прекрасна новина: з'явиться кілька тисяч нових робочих місць; економіка міста Немирів, де побудували виробництво, буде розвиватися за рахунок податків, сплачених до місцевого бюджету. Але виявилося, що все не так вже й просто. Місцеві жителі не хочуть влаштовуватися на новий завод через острах залишитися без субсидії. Про це розповів мер міста Віктор Качур.

    Завод найбільшого світового виробника автомобільної електропроводки повинен відкритися в місті на початку цього року. За планом на ньому повинні працювати близько 2 тисяч осіб. Однак, як повідомив мер, навчені і готові приступити до роботи лише 400 осіб.

    - Пропонуємо людям роботу, а вони відмовляються офіційно працювати на заводі. І це при тому, що середня зарплата буде 7100 гривень. Люди бояться втратити субсидію або іншу соціальну допомогу. Прямо кажуть, що їм вигідніше сидіти вдома, - каже Качур.

    Качур вважає, що міський Центр зайнятості повинен відправляти на роботу на новий завод людей, які там стоять на обліку.

    - Днями особисто видзвонював багатодітного батька. А він каже, що йому не вигідно офіційно працювати, бо не буде отримувати соціальну допомогу. Потім ще і доведеться в повній мірі платити за газ, світло. А таких людей море, - сказав міський голова.

    Природно, що люди, які офіційно числяться безробітними, десь неофіційно підробляють. Але це у них займає не повний день і з урахуванням держдопомоги виявляється вигідніше, ніж ходити на роботу з 9.00 до 18.00 п'ять днів на тиждень.

    Премії виписують на підлеглих
    Ще один цікавий парадокс відбувається на діючих підприємствах. Якщо раніше люди намагалися перед пенсією збільшити свої заробітки заради збільшення її розміру, то тепер відбувається навпаки.

    - Я працюю в бригаді двірників, - розповідає киянин Костянтин. - І наші доходи складаються не тільки з ставки, але ще і доплат за переробку. Працівників не вистачає, тому ми змушені прибирати і чужі ділянки. Природно, за це нам доплачують. Однак наша начальниця розкидає на підлеглих більше грошей, ніж нам належить. Наприклад, на кожну людину з бригади виписують замість тисячі гривень за дві тисячі. Надлишки ми повинні їй здати. Вона таким чином зменшує свою офіційну зарплату і отримує більшу субсидію, а ми, навпаки, фактично отримуємо по паперах більше, ніж насправді, і субсидію нам зменшують.

    За його словами, на всі обурення начальниця пропонує звільнятися всім, кому щось не подобається.

    Машини купують за дорученням
    З цікавими тенденціями на ринку б / у автомобілів зіткнувся киянин Сергій. Він вирішив продати свою стареньку іномарку і розмістив оголошення на кількох сайтах з продажу авто. І тут почалося найцікавіше.

    - Дзвонять часто, цікавляться, торгуються, але в більшості випадків просять продати без зняття з обліку - за дорученням, - каже Сергій. - Люди прямим текстом говорять, що, купуючи машину, яка коштує дорожче 50 тисяч гривень, вони втратять право на субсидію. А я не хочу оформляти угоду таким чином, адже найближчим часом обіцяють ввести фотофіксацію порушень правил дорожнього руху. А це значить, що всі штрафи приходити поштою на моє ім'я. Ось і не продається поки машина: я не хочу за дорученням, а покупці не хочуть оформляти авто на себе.

    З іншого боку, можна зрозуміти і покупців. Якщо раніше квартири, будинки і машини оформляли на родичів депутати, судді і чиновники, то тепер цим почали займатися і прості люди. Як розповіла одна знайома, її батьки вирішили купити машину для поїздок на дачу. Але через острах втратити субсидію попросили доньку оформити покупку на себе. Та отримує хорошу зарплату, живе окремо і в субсидії не потребує. Довелося їй піти назустріч батькам.

    Селяни і молоко
    Субсидії вплинули і на ринкові взаємини селян, які тримають вдома корів і продають їх молоко. При цьому продавати його офіційно на молокозаводи власники корів відмовляються. Керівники молочних переробних підприємств кажуть, що виникла парадоксальна ситуація, за якої втрачається зацікавленість селян розвивати тваринництво.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо найбільших власників офшорів в Україні

    Як і в попередніх випадках, всьому виною субсидії. За правилами, якщо господар корів офіційно продає видоенное молоко заводу, то він частково зменшує собі субсидію або взагалі її позбавляється. Коли ж везе на ринок або здає посереднику - нічого не втрачає.

    У підсумку, як кажуть в асоціації "Укрмолпром", зараз з'являється безліч фірм-посередників, які, займаючись скупкою молока за готівку, і самі намагаються працювати в тіні, не сплачуючи податки.

    При цьому в "Укрмолпромі" стають на бік власників корів і кажуть, що отримані від заводів кошти, по суті, не можна вважати прибутком власника корови. Тому що вони в значній мірі йдуть на виробництво сировини - витрачаються на корми, електроенергію, воду, інвентар, обладнання, ветеринарно-санітарні, зоотехнічні та інші заходи. Тобто з кожного літра молока їх чистий прибуток істотно нижче, ніж отримані за нього гроші.

    офіційно
    Коли можуть відмовити в посібнику
    Як роз'яснюють в уряді, продаж квартири або будинку не входить до переліку критеріїв, які позбавляють права на отримання субсидії. Більш того, про факт продажу квартири громадяни не зобов'язані інформувати органи соціального захисту.

    У той же час звертаємо увагу, що дохід від продажу квартири повинен бути задекларований обов'язково. Він буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії на наступний період, скажімо, якщо дохід отримали восени 2017 року, то його врахують при розрахунку розміру "літньої" субсидії.

    На оформлення субсидії також не впливає вартість майна, отриманого в спадщину або в подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї і не враховується при розрахунку розміру субсидії.

    Якщо сім'я придбала квартиру в кредит, то при визначенні права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. Гривень, субсидія може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

    Винятком також є і медичні послуги. Якщо людина оплатив операцію і сума перевищує 50 тис., Це не позбавляє його права на субсидію.

    Субсидія не призначається в разі, якщо хто-небудь із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів або одноразово сплатив послуги з будівництва, ремонту квартири або будинку, автомобіля на суму, що перевищує 50 тис. гривень. Однак і тут є винятки. Держава готова йти назустріч тим сім'ям, які реально потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг. Тобто такі випадки розглядає спеціальна комісія.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми