ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

"Живі гроші" замість субсидій: міністр зробив заяву

  • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: субсидії

    Три наївних питання про монетизацію субсидій.

    45_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що уряд працює над монетизацією субсидій на житлово-комунальні послуги. Незважаючи на те що чиновники поки ніяких подробиць не розкривають.

    Навіщо потрібні зміни?
    Сьогоднішня система нарахування субсидій абсолютно не стимулює їх одержувачів до економії ресурсів, утеплення та покращення енергоефективності будівель багатоквартирних будинків.

    - Минулого літа у нас проводили слухання з приводу створення в будинку ОСББ, - розповідає киянин Андрій. - Будинок у нас старий, і половина мешканців - це пенсіонери, які отримують субсидії. Коли мова зайшла про те, що потрібно створити ОСББ, зробити ремонт в будинку, утеплити його цілком, встановити обладнання для економії тепла, то всі пенсіонери хором відповіли, мовляв, ми отримуємо субсидії і нас не хвилює утеплення будинку. Тому все залишилося як є - ЖЕК і ніякого ремонту. В той день я прийняв рішення продавати квартиру в тому будинку і переселятися в нормально утеплений новобуд, де у мене індивідуальний лічильник на тепло, а сусіди будуть більш адекватними.

    Щоб простимулювати людей до утеплення своїх власних багатоквартирних будинків, уряд і вирішило ввести монетизацію субсидій. Суть цього нововведення в тому, що людям будуть платити субсидії "живими" грошима (поки не до кінця зрозумілий механізм), а вони вже зможуть прийняти рішення, витратити ці кошти на оплату комуналки зараз або інвестувати їх в утеплення будинку, щоб менше платити в майбутньому.

    Як це буде відбуватися?
    Уряд збирається діяти методом батога і пряника. З одного боку, будуть постійно зменшувати соціальну норму, згідно з якою нараховують обсяг субсидії. Уже два роки поспіль її знижують 1 травня. Так, в минулому році для тих, хто опалює будинок або квартиру газом, субсидія була зменшена з 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі. Також Кабмін тоді знизив нормативи споживання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими або квартирними приладами обліку: з 0,0548 гкал до 0,0431 гкал на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес змусять встановлювати касові апарати

    За словами кабмінівських чиновників, існують плани до 2019 року скоротити соціальну норму до 4 кубометрів газу на місяць на метр опалювальної площі. Також буде знижена і норма в гігокалорій. Чергове зниження норми - з 5 до 4,5 кубометра. Швидше за все відбудеться в цьому травні. А через рік норму знизять з 4,5 до 4 кубометрів за квадратний метр.

    У такій ситуації люди з погано утепленими будинками і квартирами вже в наступному опалювальному сезоні почнуть оплачувати частину платежів за тепло з власної кишені. І багато задумаються про необхідність утеплення будинків. У такій ситуації після монетизації субсидій частина одержувачів держдопомоги переглянуть свою думку щодо утеплення будинків.

    Коли почнеться монетизація?
    Закон "Про житлово-комунальні послуги" вимагає введення монетизації до 1 січня 2019 року. Уряд обіцяє, що до кінця 2018 сім'ї почнуть отримувати "живі" гроші. Правда, чи можна буде ці гроші використовувати на щось, крім енергомодернізації і оплати комуналки, поки невідомо.

    В уряді на сьогодні розглядається два основних варіанти. Перший - створення соціальних карт в державних банках з обмеженими можливостями використання. Отримані "живі" субсидії сім'ї зможуть переводити тільки на оплату комунальних послуг, другий - гроші можна буде пускати в тому числі на енергомодернізації будинків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми