ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

П'ять підводних каменів субсидій по-новому

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: субсидії

    Журналісти проаналізували особливості нововведень при оформленні держдопомоги на оплату комуналки і спрогнозували, кого можуть позбавити субсидій.

    3551_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Уряд змінив з 1 травня правила нарахування субсидій. Ми вирішили детально розібратися, кому загрожує отримати відмову в призначенні держдопомоги, а кому доведеться по-новому доводити своє право на отримання грошей.

    Кому потрібно подати документи повторно?
    В цьому році в уряді вирішили не переоформляти субсидії всім, хто їх отримував в автоматичному режимі, а зобов'язати деяких громадян зробити це знову. Повторно заяву і декларацію потрібно буде подати наступним категоріям громадян:

    орендарям житла;
    внутрішньо переміщеним особам;
    тим сім'ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживають в квартирі осіб;
    тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
    тим сім'ям, в якій відбулися зміни в складі сім'ї протягом останнього року;
    тим сім'ям, які за станом на травень 2018 року матимуть заборгованість за житлово-комунальні послуги понад 2-х місяців і не погасять її до червня 2018 року.
    Глава департаменту соціальної допомоги при Міністерстві соціальної політики Віталій Музиченко заявив, що як мінімум 15-20% тих, хто сьогодні отримує субсидії, втратять право на пільги з початку нового опалювального сезону.

    Автомобіль - не розкіш, а причина для відмови
    Тепер давайте розглянемо нові обмеження на володіння дорогим майном. В уряді вирішили, щоне призначатимуть субсидії, якщо у власності сім'ї є автомобіль, яким менше 5 років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення.

    І ось тут є кілька цікавих моментів. По-перше, деякі люди за останні п'ять років встигли купити - продати автомобіль, але використовували при цьому довіреність. Тобто, автомобіля у людини немає, а по базах даних він числиться за ним. В цьому випадку потрібно буде звертатися в сервісні центри МВС, знімати авто з реєстрації і реєструвати його вже на нового власника.

    Другий момент - раніше наявність автомобіля молодше 5 років не було приводом для відмови в субсидії. Людина могла купити авто у відносно благополучному 2013 році, а потім його матеріальне становище погіршилося. Тепер у людини буде стояти вибір - або продати авто, або позбутися субсидії.

    Квартира або будинок великої площі - постріл по горобцях
    Так само в уряді вирішили відсікти від субсидій власників великої за площею нерухомості.

    - З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а вдома - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлоплощі будуть оплачувати послуги в повному обсязі, - йдеться в повідомленні.

    По суті, ця норма торкнеться не більше 3% населення країни. За різними оцінками, 90% житлового фонду в Україні має площу менше 100 кв. м і основна частина населення живе в квартирах площею від 40 до 80 кв. м. Квартири площею більше 120 квадратів і зовсім рідкість - зазвичай вони є в елітних новобудовах, зданих в останні 15-20 років.
    Безробітним бути не вигідно
    Так само в уряді вирішили відсікти від субсидій всіх, хто працює нелегально або взагалі виїхав на заробітки. Вже неодноразово піднімалося питання, що люди не хочуть йти працювати офіційно, тому як можуть позбутися субсидій. Тепер же в уряді вирішили зробити невигідним ситуацію, коли у людей немає офіційних доходів.

    - Багато українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи, - повідомили в кабміні. - Тепер тим, хто дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік в центр зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, тому що насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом вважати дохід три прожиткові мінімуми - 5286 гривень.

    У минулому опалювальному сезоні за відсутності доходів їм при розрахунку розміру субсидії враховується два прожиткових мінімуми - 3368 грн.

    Якщо врахувати, що прожитковий мінімум постійно росте, то вже до кінця року ця сума може вирости до 6 тисяч гривень. У такій ситуації людині буде вигідніше йти працювати хоча б за мінімальну зарплату, ніж залишитися фактично без субсидії.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 90% українців проти нового пенсійного віку

    Соціальні норми знову урізали
    Ще одне нововведення наступного опалювального сезону торкнеться соціальних норм, виходячи з яких і нараховується субсидія.

    З 1 травня уряд соціальну норму, згідно з якою нараховують обсяг субсидії з 5 до 4,5 кубометрів на кожен метро опалювальної площі в місяць. Якщо людина користується електроопаленням, то норма встановлюється на рівні 30 кВт * год на 1 кв. м площі. І це ще не останнє зниження соціального нормативу.

    За словами кабмінівських чиновників, існують плани до 2019 року скоротити соціальну норму до 4 кубометрів газу на місяць на метр опалювальної площі.

    Таким чином уряд намагається стимулювати жителів приватних будинків використовувати менше газу, утеплюючи стіни і застосовуючи альтернативні методи опалення, наприклад, старими добрими печами на дровах або вугіллі.

    Монетизація: поки як і раніше
    А ось обіцяної монетизації субсидій доведеться чекати мінімум до нового року. В цьому році механізм заохочення економних громадян залишили колишнім.

    - Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це близько 700 гривень. Субсідіантам необхідно до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якого буде здійснюватися виплата грошової винагороди за енергоефективність, - заявили в КМУ.

    А ось яким буде механізм монетизації субсидій з 2019 року, поки невідомо. Чиновники озвучували два можливих сценарії. Перший варіант передбачає, що монетизація субсидій буде здійснюватися в один етап - з 1 січня 2019 року субсидії населенню надаватимуть готівкою.

    Другий варіант передбачає два етапи. На першому можуть монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ або електроенергію для опалення приміщень. Другий етап буде стосуватися тих, хто отримує субсидії, проживаючи в багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення.

    За словами чиновників, планується ввести спеціальні рахунки куди і будуть зараховуватися кошти від субсидій. Гроші з таких рахунків можна буде зняти тільки після закінчення сезону, якщо людина розрахувався з постачальниками комунальних послуг.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми