ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

В яких областях найбільше злісних неплатників за "комуналку"

 • Джерело: se.  → Ключові теги: комуналка

  Українці погашають заборгованості за зиму і побоюються втратити допомогу від держави.

  7619_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Із закінченням опалювального сезону українці починають краще платити за "комуналку", адже непідйомні для багатьох суми в платіжках зменшуються за рахунок витрат на опалення, а субсидії отримують далеко не всі. При цьому багато хто намагається погашати накопичені за зиму борги.

  Як видно з даних Держслужби статистики, цей рік не став винятком. При цьому підтяглися відстаючі регіони, в яких рівень оплати зріс на 10-20% і більше. Експерти по ЖКГ кажуть, що на підвищення оплати в цьому році вплинули ще й нові, жорсткіші правила позбавлення субсидій.

  Рейтинг
  Якщо порівняти дані за 2017 і 2018 роки, виявиться, що і лідерах, і серед тих, що відстають з року в рік одні й ті ж регіони (див. інфографіку) за двома винятками: набагато краще стали платити в Києві і набагато гірше – в Луганській області, де йде війна. Найбільш східна область країни за рік опустилася на останні місця майже по всіх позиціях, крім вивезення сміття (85,2% оплачено, що багато в чому пояснюється наявністю великого приватного сектора). А ось столичні комунальники отримали в оплату за свої послуги на 11% більше грошей, ніж в минулому році, і на 26% більше, ніж в 2016-му.

  У Луганській облдержадміністрації нам відповіли, що за "комуналку" платять найгірше в прифронтових районах, де погано з роботою, і люди надовго їдуть на заробітки, залишаючи порожні квартири. Субсидії при цьому не оформляють. А ось в Києві багатьом допомагає розрахуватися держава, адже люди все більше звертаються за держдопомогою і, отримавши її, своєчасно оплачують свою частину витрат на "воду, газ і світло", повідомили в профільному департаменті столичної адміністрації.

  За що не платять
  У розрахунках по видах послуг не перший рік зберігається тенденція, що люди краще платять за ті блага, яких можна швидко позбутися, – це електроенергія і вивезення сміття. Останнє проявляється насамперед у невеликих містах, де мало багатоповерхівок і багато приватного сектора. Там побутові відходи кожен господар складує окремо, тому якщо він потрапить до чорного списку неплатників, то його сміття просто не візьмуть. А ось у великих містах ця послуга знеособлена, і за тих, хто не платить, розраховуються з утилізаторами керуючі компанії (колишні ЖЕКи) або ОСББ, через що там рівень розрахунків нижче на 15-20%, ніж у глибинці. Тому практично 100% користувачів-фізосіб оплачують електроенергію і 87% – вивезення сміття. У порівнянні з минулим роком на друге місце за рівнем оплати вийшла найдорожча послуга – опалення та подача гарячої води, за них розрахувалися понад 95% споживачів.

  Боротьба за гроші
  За словами експерта в сфері ЖКГ Андрія Нікончука, рівень розрахунків підвищили нові вимоги до отримувачів субсидій: якщо два місяці не сплатив - держдопомогу втрачаєш автоматично, і відновити її заднім числом неможливо. Тобто як мінімум за поточний місяць, в якому субсидія втрачена, доведеться платити повністю.

  "Власти ввели своеобразный "кнут" — люди поняли, что выгоднее где-то ужаться, сэкономить, но за "коммуналку" рассчитаться. Именно поэтому имеем повсеместный рост уровня оплат, — разъяснил нам Никончук. — По-прежнему люди хорошо платят за те услуги, которые потерять легко, а восстановить трудно и дорого, — это электроэнергия. Ведь в селах автовышка с монтерами приезжает при задолженности в 200-300 грн".

  Втім, Никончук впевнений, що тендеція до поліпшення оплати компослуг триватиме не більше ніж до нового опалювального сезону. Причина - багато людей, які не мають офіційних доходів, позбудуться субсидії через те, що Мінсоцполітики збільшив їх умовні доходи, виходячи з яких нараховується держдопомога (з двох до трьох мінзарплат), плюс урізав для всіх норми споживання газу та струму на опалення.

  За оцінками Мінсоцполітики, без субсидій можуть залишитися близько 20% тих, хто їх отримував, - це понад 1 млн домогосподарств. З урахуванням того, що в Україні близько 15 млн домогосподарств, рівень оплати за ЖКП може впасти на 5-6%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми