ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

В яких областях найбільше злісних неплатників за "комуналку"

 • Джерело: se.  → Ключові теги: комуналка

  Українці погашають заборгованості за зиму і побоюються втратити допомогу від держави.

  7619_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Із закінченням опалювального сезону українці починають краще платити за "комуналку", адже непідйомні для багатьох суми в платіжках зменшуються за рахунок витрат на опалення, а субсидії отримують далеко не всі. При цьому багато хто намагається погашати накопичені за зиму борги.

  Як видно з даних Держслужби статистики, цей рік не став винятком. При цьому підтяглися відстаючі регіони, в яких рівень оплати зріс на 10-20% і більше. Експерти по ЖКГ кажуть, що на підвищення оплати в цьому році вплинули ще й нові, жорсткіші правила позбавлення субсидій.

  Рейтинг
  Якщо порівняти дані за 2017 і 2018 роки, виявиться, що і лідерах, і серед тих, що відстають з року в рік одні й ті ж регіони (див. інфографіку) за двома винятками: набагато краще стали платити в Києві і набагато гірше – в Луганській області, де йде війна. Найбільш східна область країни за рік опустилася на останні місця майже по всіх позиціях, крім вивезення сміття (85,2% оплачено, що багато в чому пояснюється наявністю великого приватного сектора). А ось столичні комунальники отримали в оплату за свої послуги на 11% більше грошей, ніж в минулому році, і на 26% більше, ніж в 2016-му.

  У Луганській облдержадміністрації нам відповіли, що за "комуналку" платять найгірше в прифронтових районах, де погано з роботою, і люди надовго їдуть на заробітки, залишаючи порожні квартири. Субсидії при цьому не оформляють. А ось в Києві багатьом допомагає розрахуватися держава, адже люди все більше звертаються за держдопомогою і, отримавши її, своєчасно оплачують свою частину витрат на "воду, газ і світло", повідомили в профільному департаменті столичної адміністрації.

  За що не платять
  У розрахунках по видах послуг не перший рік зберігається тенденція, що люди краще платять за ті блага, яких можна швидко позбутися, – це електроенергія і вивезення сміття. Останнє проявляється насамперед у невеликих містах, де мало багатоповерхівок і багато приватного сектора. Там побутові відходи кожен господар складує окремо, тому якщо він потрапить до чорного списку неплатників, то його сміття просто не візьмуть. А ось у великих містах ця послуга знеособлена, і за тих, хто не платить, розраховуються з утилізаторами керуючі компанії (колишні ЖЕКи) або ОСББ, через що там рівень розрахунків нижче на 15-20%, ніж у глибинці. Тому практично 100% користувачів-фізосіб оплачують електроенергію і 87% – вивезення сміття. У порівнянні з минулим роком на друге місце за рівнем оплати вийшла найдорожча послуга – опалення та подача гарячої води, за них розрахувалися понад 95% споживачів.

  Боротьба за гроші
  За словами експерта в сфері ЖКГ Андрія Нікончука, рівень розрахунків підвищили нові вимоги до отримувачів субсидій: якщо два місяці не сплатив - держдопомогу втрачаєш автоматично, і відновити її заднім числом неможливо. Тобто як мінімум за поточний місяць, в якому субсидія втрачена, доведеться платити повністю.

  "Власти ввели своеобразный "кнут" — люди поняли, что выгоднее где-то ужаться, сэкономить, но за "коммуналку" рассчитаться. Именно поэтому имеем повсеместный рост уровня оплат, — разъяснил нам Никончук. — По-прежнему люди хорошо платят за те услуги, которые потерять легко, а восстановить трудно и дорого, — это электроэнергия. Ведь в селах автовышка с монтерами приезжает при задолженности в 200-300 грн".

  Втім, Никончук впевнений, що тендеція до поліпшення оплати компослуг триватиме не більше ніж до нового опалювального сезону. Причина - багато людей, які не мають офіційних доходів, позбудуться субсидії через те, що Мінсоцполітики збільшив їх умовні доходи, виходячи з яких нараховується держдопомога (з двох до трьох мінзарплат), плюс урізав для всіх норми споживання газу та струму на опалення.

  За оцінками Мінсоцполітики, без субсидій можуть залишитися близько 20% тих, хто їх отримував, - це понад 1 млн домогосподарств. З урахуванням того, що в Україні близько 15 млн домогосподарств, рівень оплати за ЖКП може впасти на 5-6%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми