ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні пояснили процес перевірки одержувачів субсидій

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, субсидії

    Чиновник міністерства розповів, що означає поріг покупок в 50 тис. грн і в яких випадках він не вплине на субсидію.

    2447_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    З травня 2018 року в Україні діють нові правила нарахування субсидій. Як комісії дізнаються про дорогі покупки одержувачів соцдопомоги і до кого може прийти перевірка – розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

    Чиновник нагадав, що покупки вартістю понад 50 тисяч грн повинні декларуватися одержувачами або претендентами на субсидію, і вони можуть стати підставою для відмови – втім, такі випадки може в індивідуальному порядку розглянути комісія.

    "Людина повинна задекларувати такі покупки. А якщо вона цього не зробив, ми отримаємо цю інформацію через банківську систему в порядку обміну. І тоді вирішуватимемо питання про правомірність отримання субсидій такою людиною", – пояснив Музиченко.

    За його словами, перевірки тих, хто отримує допомогу від держави, не є новою в Україні практикою. При цьому є чіткі критерії призначення таких перевірок – наприклад, коли субсидія призначається за рішенням комісії.

    "Наприклад, сім'я здійснила покупку на суму понад 50 тис. грн. Але ця покупка – єдине житло, куплене, до того ж, в кредит. У такому випадку теж може бути призначена субсидія – на комісії, в індивідуальному порядку. І в разі розгляду справи на комісії акт обстеження умов проживання в домогосподарстві – обов'язковий документ. Соціальний інспектор виїжджає на місце, робить перевірку, заносить все в акт, і на підставі цього акту комісія вже ухвалюватиме рішення – позитивне або негативне", – говорить Музиченко.

    Чиновник запевнив, що інспектори ніяк не можуть прийти з перевірками до кожного одержувача субсидії – їх близько 1300 на приблизно 7 млн домогосподарств, які отримують субсидії.

    "Соціальний інспектор працює за конкретним алгоритмом, з конкретним домогосподарством. Звичайно, якщо виявиться, що людина задекларувала одні доходи, а за даними фіскальної служби або Пенсійного фонду буде інша інформація – це стане підставою для проведення перевірки цього конкретного домогосподарства. За результатами цієї перевірки буде визначатися розмір переплати, і ці кошти утримуватимуться в державний бюджет", – пояснив Музиченко.

    При цьому чиновник звернув увагу на те, що самі по собі покупки побутової техніки не є підставою для відмови в субсидії – в тому випадку, якщо сума покупки не перевищує 50 тисяч грн.

    "Якщо вартість цих речей менше 50 тис. грн – немає приводу хвилюватися. Придбання побутової техніки не є підставою для перевірки або позбавлення субсидії. Не думаю, що сьогодні середньостатистичний одержувач субсидії купує собі пральну машину дорожче 50 тисяч грн", – зазначив Музиченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми