ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні пояснили процес перевірки одержувачів субсидій

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, субсидії

  Чиновник міністерства розповів, що означає поріг покупок в 50 тис. грн і в яких випадках він не вплине на субсидію.

  2447_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  З травня 2018 року в Україні діють нові правила нарахування субсидій. Як комісії дізнаються про дорогі покупки одержувачів соцдопомоги і до кого може прийти перевірка – розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

  Чиновник нагадав, що покупки вартістю понад 50 тисяч грн повинні декларуватися одержувачами або претендентами на субсидію, і вони можуть стати підставою для відмови – втім, такі випадки може в індивідуальному порядку розглянути комісія.

  "Людина повинна задекларувати такі покупки. А якщо вона цього не зробив, ми отримаємо цю інформацію через банківську систему в порядку обміну. І тоді вирішуватимемо питання про правомірність отримання субсидій такою людиною", – пояснив Музиченко.

  За його словами, перевірки тих, хто отримує допомогу від держави, не є новою в Україні практикою. При цьому є чіткі критерії призначення таких перевірок – наприклад, коли субсидія призначається за рішенням комісії.

  "Наприклад, сім'я здійснила покупку на суму понад 50 тис. грн. Але ця покупка – єдине житло, куплене, до того ж, в кредит. У такому випадку теж може бути призначена субсидія – на комісії, в індивідуальному порядку. І в разі розгляду справи на комісії акт обстеження умов проживання в домогосподарстві – обов'язковий документ. Соціальний інспектор виїжджає на місце, робить перевірку, заносить все в акт, і на підставі цього акту комісія вже ухвалюватиме рішення – позитивне або негативне", – говорить Музиченко.

  Чиновник запевнив, що інспектори ніяк не можуть прийти з перевірками до кожного одержувача субсидії – їх близько 1300 на приблизно 7 млн домогосподарств, які отримують субсидії.

  "Соціальний інспектор працює за конкретним алгоритмом, з конкретним домогосподарством. Звичайно, якщо виявиться, що людина задекларувала одні доходи, а за даними фіскальної служби або Пенсійного фонду буде інша інформація – це стане підставою для проведення перевірки цього конкретного домогосподарства. За результатами цієї перевірки буде визначатися розмір переплати, і ці кошти утримуватимуться в державний бюджет", – пояснив Музиченко.

  При цьому чиновник звернув увагу на те, що самі по собі покупки побутової техніки не є підставою для відмови в субсидії – в тому випадку, якщо сума покупки не перевищує 50 тисяч грн.

  "Якщо вартість цих речей менше 50 тис. грн – немає приводу хвилюватися. Придбання побутової техніки не є підставою для перевірки або позбавлення субсидії. Не думаю, що сьогодні середньостатистичний одержувач субсидії купує собі пральну машину дорожче 50 тисяч грн", – зазначив Музиченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми