ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні пояснили процес перевірки одержувачів субсидій

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, субсидії

  Чиновник міністерства розповів, що означає поріг покупок в 50 тис. грн і в яких випадках він не вплине на субсидію.

  2447_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  З травня 2018 року в Україні діють нові правила нарахування субсидій. Як комісії дізнаються про дорогі покупки одержувачів соцдопомоги і до кого може прийти перевірка – розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

  Чиновник нагадав, що покупки вартістю понад 50 тисяч грн повинні декларуватися одержувачами або претендентами на субсидію, і вони можуть стати підставою для відмови – втім, такі випадки може в індивідуальному порядку розглянути комісія.

  "Людина повинна задекларувати такі покупки. А якщо вона цього не зробив, ми отримаємо цю інформацію через банківську систему в порядку обміну. І тоді вирішуватимемо питання про правомірність отримання субсидій такою людиною", – пояснив Музиченко.

  За його словами, перевірки тих, хто отримує допомогу від держави, не є новою в Україні практикою. При цьому є чіткі критерії призначення таких перевірок – наприклад, коли субсидія призначається за рішенням комісії.

  "Наприклад, сім'я здійснила покупку на суму понад 50 тис. грн. Але ця покупка – єдине житло, куплене, до того ж, в кредит. У такому випадку теж може бути призначена субсидія – на комісії, в індивідуальному порядку. І в разі розгляду справи на комісії акт обстеження умов проживання в домогосподарстві – обов'язковий документ. Соціальний інспектор виїжджає на місце, робить перевірку, заносить все в акт, і на підставі цього акту комісія вже ухвалюватиме рішення – позитивне або негативне", – говорить Музиченко.

  Чиновник запевнив, що інспектори ніяк не можуть прийти з перевірками до кожного одержувача субсидії – їх близько 1300 на приблизно 7 млн домогосподарств, які отримують субсидії.

  "Соціальний інспектор працює за конкретним алгоритмом, з конкретним домогосподарством. Звичайно, якщо виявиться, що людина задекларувала одні доходи, а за даними фіскальної служби або Пенсійного фонду буде інша інформація – це стане підставою для проведення перевірки цього конкретного домогосподарства. За результатами цієї перевірки буде визначатися розмір переплати, і ці кошти утримуватимуться в державний бюджет", – пояснив Музиченко.

  При цьому чиновник звернув увагу на те, що самі по собі покупки побутової техніки не є підставою для відмови в субсидії – в тому випадку, якщо сума покупки не перевищує 50 тисяч грн.

  "Якщо вартість цих речей менше 50 тис. грн – немає приводу хвилюватися. Придбання побутової техніки не є підставою для перевірки або позбавлення субсидії. Не думаю, що сьогодні середньостатистичний одержувач субсидії купує собі пральну машину дорожче 50 тисяч грн", – зазначив Музиченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми