ЖКГ та благоустрій, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Скільки платитимемо за комуналку?

  • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: комуналка

    Українським споживачам таки доведеться розщедритися: з наступного року вводять абонентську плату за користування комунальними послугами. Як це відіб'ється на наших гаманцях?

    3385_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Формула ціни
    Абонплату на опалення в Україні повинні були ввести ще в минулому році. У всякому разі на цьому наполягав Міжнародний валютний фонд (МВФ). У такому випадку за опалення доведеться платити і влітку, і взимку. Але варто відзначити позитивний момент - взимку за рахунок поділу тарифу суми в платіжках можуть бути нижче.

    Крім тепла, абонплата з 1 січня 2019 року запроваджується також на вивезення сміття, гарячу і холодну воду. Механізм ще остаточно не затверджений, але головний сенс зрозумілий. Нам пропонують жити за європейськими стандартами і, крім надзвичайних сум за комуналку, ще щомісяця вносити плату за розподіл всіх видів послуг всередині багатоквартирного будинку.

    Багато це чи мало, але, за попередніми підрахунками, українцям доведеться щомісяця доплачувати понад 80 гривень. В уряді абонплату пропонують розраховувати за певною формулою:

    мінімальна зарплата х 2,58 х коефіцієнт витрати послуги.

    Нагадаємо, що зараз «мінімалка» становить 3723 гривні, а коефіцієнти на вивезення сміття, холодної води, опалення та гарячу воду - 0,0015, 0,0035 і 0,004 відповідно. Підрахувавши, з'ясуємо, що, наприклад, холодна вода нам обійдеться в 33,6 гривні: 3723 х 2,58 х 0,0035.

    До слова, в наступному році «мінімалку» планують збільшити до 4200 гривень. Якщо це станеться, то, відповідно, і абонплата підніметься. Крім цього, нам всім доведеться і далі оплачувати комуналку за показниками лічильників або нормам споживання. Тому суми наших платіжок стануть ще більш відчутними. А сам платіж буде складатися з двох складових: постійної (абонплати) та змінної (в залежності від обсягу спожитої послуги).

        

    Чи не користувався? Все одно плати
    Експерти в сфері ЖКП прогнозують, що з введенням абонплати опалення подорожчати не повинно. Адже витрата теплової енергії залежить від житлоплощі, а не від кількості проживаючих у квартирі громадян. Значить, оплату за тепло просто розділять на рік (зараз оплачуємо тільки в опалювальний сезон).

    А ось холодна вода, на думку експертів, подорожчає. При цьому абонплату вноситимуть навіть мешканці, які не користуються нею. Адже люди платять не тільки за показниками лічильників, а й за обслуговування мереж. Зараз, якщо хто-небудь тривалий час відсутній в квартирі і не користується водою, нарахування за обслуговування ділять між його сусідами. Але в подальшому все буде по-іншому: незалежно від того, знаходишся ти вдома чи за кордоном, в іншому місті або на дачі, щомісячну абонплату вносити все одно доведеться.

    ОСББ може бути дешевше
    У проекті постанови встановлено граничну суму плати за абонентське обслуговування. Вона може бути і меншою за умови укладення договорів про надання комунальних послуг з ОСББ, а не індивідуально з кожним власником квартири. В цілому ж, за прогнозами більшості експертів, комунальні послуги в усіх регіонах України подорожчають на 10-15%. У той же час введення абонентської плати створить конкуренцію на ринку комунальних послуг, що, по ідеї, повинно привести до покращення якості послуг.

    Аналітик Асоціації міст України Олег Гарник:

    «Абонентська плата на воду і тепло буде розраховуватися за формулою, що не залежить ні від метражу, ні від кількості прописаних в квартирі, і в середньому складе близько 30 гривень за опалення і 15-20 гривень за воду.

    Якою буде ціна на газ?

    Варто зазначити, що Законом України «Про комерційний облік газу» передбачено також запровадження абонплати на блакитне паливо. Свого часу Національна комісія держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) навіть розробила методику визначення вартості газу, але вона так і залишилася на папері.

    Взагалі питання про подорожчання газу для населення і в минулому, і в цьому році піднімався неодноразово. На цьому категорично наполягають представники МВФ, мотивуючи тим, що такий крок буде сприяти розвитку вільного ринку газу, покриттю витрат і притоку інвестицій в газову інфраструктуру.

    Якщо прислухатися до цих порад, ціна на блакитне паливо виросте з 6,96 грн. / Куб. м до 10 грн. / куб. м. А слідом за цим приблизно на 25% подорожчають гаряча вода і опалення.

    Поки ж прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що до кінця літа ціна на газ підніматися не буде. Втім, не так вже й багато і залишилося до вересня, і опалювальний сезон теж не за горами. Так що скоро про все дізнаємося.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми