ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як по-новому правильно оформити субсидію

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: субсидії

    Українці вже за кілька місяців отримають перші платіжки за опалення. З урахуванням прийдешнього подорожчання газу, для багатьох сімей витрати на комуналку можуть виявитися непідйомною ношею. Так, навіть з урахуванням найоптимістичнішого прогнозу, за тепло у двокімнатній квартирі доведеться заплатити від 1,5 тис. грн. Загальні суми за комуналку можуть досягати в такому випадку 2,5-3 тис. грн. Водночас зростання тарифів зовсім не стосуватиметься субсидіантів. Вони, як і зараз, платитимуть всього лише певний відсоток від свого доходу.

    8797_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Я отримував субсидію раніше, чи треба мені заново подавати документи?
    Щоб оформити субсидії за новими правилами у 2018 році заново подавати документи не потрібно. Органи соцзахисту самостійно продовжать "знижку" і перерахують доходи. Але така норма стосується не всіх. Частина українців, згідно з постановою Кабміну, зобов'язана повторно подати заяву та декларацію. Йдеться про:

    тих, хто знімає житло:

    переселенців;

    опалюють будинок дровами, вугіллям;

    якщо в будинку кількість мешканців відрізняється від кількості зареєстрованих.

    Які документи треба подавати?
    Як і раніше, знадобиться всього лише декларація і заява. Крім того, якщо за законом субсидія не призначається, але ви її потребуєте, також треба написати заяву комісії, яка прийме рішення, чи давати в такому випадку "знижку", чи ні.

    У постанові Кабміну сказано: "під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачене".

    Отже, крім декларації та заяви у вас мають право вимагати:

    Довідку про доходи (якщо інформації про них немає в ДФС, Пенсійному фонді);

    Договір оренди житла (для тих, хто живе в орендованій нерухомості).

    Якщо ж ваш випадок потрапив на розгляд спеціальної комісії, тоді, згідно з постановою, перелік документів чиновники можуть розширити на власний розсуд. Соціальні інспектори мають право вимагати "документи, які не передбачені постановою, але необхідні для розгляду питання". Це може бути і довідка від ОСББ або ЖЕКу про кількість мешканців, і підтвердження сусідів про фактичний склад сім'ї.

    Чи обов'язково треба особисто подавати документи?
    Ні! Є три варіанти: принести документи, надіслати їх рекомендованим листом до органу соцзахисту або заповнити онлайн. Щоправда, якщо ви хочете подавати документи через мережу, треба підтвердити їх цифровим підписом. Тим, хто поки ще не має власного цифрового підпису, також можна подати заяву і декларацію онлайн, але протягом місяця все одно доведеться прийти до органу соцзахисту і підписати папери.

    Водночас рекомендованим листом відразу можна відправити вже підписані документи. Якщо ви вирішили самі заповнювати заяву і декларацію вдома, бажано ознайомитися з прикладами і не робити помилок. Особливо у декларації про доходи.

    Відмовилися брати документи на субсидію. Що робити?
    Кожен українець має право подати документи, а органи соцзахисту зобов'язані їх прийняти. Більше того, протягом 10 днів вони повинні дати відповідь: призначити субсидію, відмовити в ній чи відправити справу на розгляд комісії.

    Якщо в субсидії відмовляють, вам рекомендованим листом не пізніше як за три дні після прийняття рішення має прийти документ. У ньому вкажуть причину відмови і спосіб оскарження рішення.

    Ну а якщо документи просто не приймають - звертайтеся зі скаргою до начальника відділення, телефонуйте на гарячу лінію облдержадміністрації або Кабміну і реєструйте скаргу. Відмовитися брати ваші заяви та декларації не мають права.

    За що можуть відмовити в субсидії?
    Цього року перелік підстав значно розширили. Але якщо є підстави відмовити, це ще не означає, що субсидії не буде. Якщо вона дійсно потрібна, звертайся до служби соцзахисту, вимагайте, щоб у вас взяли папери і ваш випадок розглянула комісія.

    Тепер без субсидії можуть залишитися:

    ті, хто живе у квартирі від 120 кв.м і будинках від 200 кв.м;

    ті, хто не платив 2 місяці за комуналку;

    ті, хто брехав у деклараціях;

    ті, хто зробив покупку на суму від 50 тис. грн або отримав спадщину як мінімум на цю суму;

    ті, хто їздить в авто не старше 5 років;

    ті, хто офіційно не працює.

    Я працюю неофіційно, мені не дадуть знижку?
    Безробітні можуть отримати "знижку". Згідно з постановою, якщо середньомісячний дохід менший за прожитковий мінімум (або відсутній), треба заплатити єдиний соцвнесок за три місяці. Це може бути мінімальний внесок - 2457 грн. Таким правом у першу чергу пропонують скористатися заробітчанам.

    Щоправда, якщо ви і так добре заробляєте "у конверті", на субсидію претендувати не варто. Більше того, якщо під час перевірки Мінфін помітить підступ, всю субсидію змусять повернути до бюджету. Однак у деяких випадках безробітні дійсно мають право отримати знижку.

    У декларації про доходи на безробітного порахують дохід:

    студенти старше 18 років - 1841 грн;

    є 18 років і хоча б раз отримав: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомога з безробіття - рахують фактичний дохід.

    18 років виповнилося в цьому році і немає доходів - 3682 грн.

    За який період рахуватимуть доходи?
    У жовтні українці отримають знижки з урахуванням доходів за перше півріччя 2018-го. Так, якщо в цей період виросли зарплати, підняли пенсії, то і розмір "знижки" буде меншим.

    "Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід за I-II квартали поточного календарного року - в разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону", - сказано у документі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми