Співвласники багатоквартирних будинків будуть самі ініціювати списання боргів.
5 вересня 2018 року Кабінет міністрів затвердив постанову №711, згідно з яким мешканці багатоквартирних будинків можуть відпрацювати свої борги. Так, якщо у людини є заборгованість, вона може укласти договір безпосередньо з самим ОСББ і відпрацювати свій борг або ж зменшити його суму. Схожий механізм працював і раніше, але зараз в нього внесли деякі зміни.
Рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, адже це виключно їх компетенція. На зборах правління дає свою згоду і складає договір з мешканцем.
"Щоб скасувати заборгованість, необхідно укласти договір з правлінням ОСББ про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Ініціювати укладення договору можуть обидві сторони: як співвласник (подавши заяву), так і саме правління ОСББ, але тільки за згодою співвласника", - говорить в коментарі сайту "Сегодня" Павло Мороз, керуючий партнер юридичної фірми Braxton.
Юрист також додає, що на практиці швидше будуть зустрічатися випадки, коли співвласники ініціюватимуть підписання таких договорів самостійно.
Укладається договір в двох примірниках і видається кожній стороні. У ньому обов'язково потрібно вказати наступне:
вид робіт;
обсяг робіт;
вартість робіт;
строки виконання
умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування (при необхідності).
За допомогою цього механізму можна списати борги мешканця саме перед ОСББ, тобто списати борг перед водоканалом, побілити паркан, не вийде.
"Варто зазначити, що порядок поширюється лише на заборгованість по внесках на утримання будинку, можливість же його застосування у відносинах з іншими постачальниками послуг (вода, газ, електрика), не передбачена", - говорить Тетяна Лежух-Вовк, директор ЮК "Лежух і партнери".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як українці об'єднуються в ОСББ і захищають свої права, а також з якими проблемами стикаються члени ОСББ.