ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

В Україні зникатиме центральне опалення та водопостачання

 • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: опалення, вода

  За його словами, теплозабезпечення Києва є "дотаційним бізнесом".

  7161_subsidii.jpg (63.6 Kb)


  Очільник компанії "Нафтогаз" Андрій Коболєв заявив, що централізоване водопостачання та опалення в Україні поступово помирає.

  "Коли в певному регіоні кількість бойлерів перевищує певний відсоток, жодна компанія, яка централізовано надає послугу, не може досягти такої економії на масштабі, щоб її тариф був би адекватним. Як тільки хтось перший бойлер ставить, треба підвищувати тариф, щоб тримати компанію в прибутковості. Високий тариф ще більше стимулює людей ставити бойлери, в результаті централізовані поставки вмирають. Так ось, у нас такі процеси пройшли в дуже багатьох містах", - заявив Коболєв.

  Він також зазначив, що не знає чи пройшов Київ цю критичну межу, однак, за його даними, ще в мережі ДТЕК теплозабезпечення столиці завжди було "дотаційним бізнесом". Через це, ситуація в Києві є дуже непростою, яка потребує "грамотного і компетентного" управлінця, який зможе ухвалити "непопулярні політичні рішення".

  "Наприклад, підвищення тарифів. Якщо зберігати систему, то потрібен адекватний тариф. Не може бути собівартість 4 одиниці, а тариф 3 одиниці. Або місто має за це доплачувати", - підкреслив Коболєв.

  Нагадаємо, раніше опаленням та подачею гарячої води в столиці займалася приватна компанія "Київенерго" мільярдера Рината Ахметова. Київ розірвав з нею угоду. Відтепер ці послуги надає комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Проте гарячу воду вимкнули на кілька місяців через борги приватної компанії. Міська влада не хотіла повністю сплачувати борги попередників.

  Після довгих переговорів "Київтеплоенерго" та "Нафтогаз" підписали мирову угоду, столиця сплачує борги "Київенерго" за газ у розмірі 2,4 млрд грн, не сплачуючи суми штрафів та пені, нарахованих за відтермінування.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми