ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Субсидії грошима спровокують ріст цін - експерт

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: субсидії

    Виплата субсидій населенню готівкою в рамках програми монетизації субсидій спровокує зростання інфляції, що значно перевищує показник 5%, запланований Національним банком України.

    9442_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Такий прогноз на своїй сторінці в Facebook зробив експерт в сфері енергетики Андрій Герус.

    “З урахуванням всіх факторів, мій прогноз – інфляція за підсумками 2019 року буде набагато вищою, ніж 5%, які таргетує НБУ як свою мету”, – заявив він.

    На думку експерта, основними факторами, які спровокують значне перевищення показника врахованої інфляції, є ризик різкого збільшення грошових коштів, які несвоєчасно або не в повному обсязі підуть на оплату комунальних послуг, при тому, що борги за газ, тепло і електроенергію вже становлять понад 60 млрд грн.

    “Така монетизація готівкою сприятиме подальшому падінню платіжної дисципліни, позаяк жорстких дій до споживачів-неплатників напередодні парламентських виборів застосовувати не будуть”, – написав він.

    Герус вважає, що для регулювання ситуації Нацбанк буде підвищувати облікову ставку, а економічні показники слабшатимуть.

    “Швидше за все, щоб стримувати інфляцію, НБУ триматиме високою облікову ставку, а можливо, і ще її підвищить, кредити будуть дорогі, економіка слабка, а гривня буде девальвувати. Також є сумніви, що НБУ піде на валютну лібералізацію в таких умовах”, – зазначив він.

    Експерт вважає оптимальним варіант, коли субсидії перераховуються на спеціальні банківські рахунки субсидіантів, а потім з них споживачі сплачували житлово-комунальні послуги і тільки залишок могли використовувати на свій розсуд, але для реалізації такого підходу в Україні потрібні інфраструктура і час для підготовки.

    “За даними НБУ, зараз 37% дорослого населення взагалі не має банківських рахунків, тому президент і уряд прийняли політичне рішення роздавати субсидії готівкою. Перші такі виплати повинні бути в березні (напередодні виборів) і складуть не менше 6 мільярдів гривень, за інформацією міністра соціальної політики Реви”, – зазначив він.

    За словами Геруса, рішення прийнято на період березень-травень, а далі буде додатково розглядатися, яка система субсидій ефективніша.

    “Якщо ж виплату готівкою буде продовжено до кінця року, то всього за рік буде так виплачено ще понад 40 мільярдів гривень. Але я не вірю, що знайдуться такі гроші для виплати готівкою, і не вірю, що МВФ буде спокійно на таке дивитися”, – сказав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми