ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали методи здешевлення комуналки

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    Зміна побутових звичок дозволяє зберегти гроші.

    9821_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    В Україні завершується опалювальний сезон – батареї стануть холодними вже в найближчі дні. Тим часом, борги українців за послуги ЖКГ зростають. Зараз заборгованість становить уже 63,5 млрд гривень. Найгірше розраховуються за "комуналку" мешканці Донецької, Луганської, Сумської та Чернігівської областей – сумлінних клієнтів там трохи більше половини. А ось досить справно платять за ЖКП в Київській, Львівській і Миколаївській областях, де оплата досягає 85%.

    Як зменшити суми в платіжках, просто змінивши побутові звички.

    Коли в квартирі нікого немає, лічильник електрики продовжує крутитися. І це не тільки холодильник – енергію навіть у вимкненому режимі споживають телевізор, мікрохвильова піч і навіть забута в розетці зарядка мобільного телефону. Разом вони "тягнуть" приблизно 5 ват на годину – майже 40 кіловат на рік. Це мінімум 100 гривень тільки на трьох приладах, підраховує фахівець з енергоефективності Петро Липинський. Заощадити можна, виймаючи вилки таких приладів з розеток.

    Наступний крок – прання, використання посудомийної машини і мультиварки ночами. Але це принесе вигоду тільки за однієї умови.

    "Переведення лічильника на двозонний тариф. Вночі електроенергія буде вдвічі дешевшою, ніж вдень", – говорить Липинський.

    А просте вимикання світла, навіть коли виходиш з кімнати всього на 10 хвилин, зменшує платіжку на 10 гривень на місяць.

    Друга за затратністю позиція в будинках українців – це вода. Здавалося б, скільки води можна втратити, поки ми миємо одну або дві тарілки? Насправді, якщо не вимкнути воду під час миття посуду, за дві хвилини набіжить ціле відро. Ще відро безглуздо злитої води набирається, якщо не вимикати воду під час чищення зубів. Хоча в цілому для цієї процедури досить і склянки води.

    Крім того, господарям радять налаштувати зливний бачок унітазу. У нього досить набирати по 7-8 літрів, а не 10.

    Важливою залишається і економія на опаленні. Але тут доведеться вкласти кошти. Для накопичення грошей можна використовувати міжсезоння. Спочатку витрати на проведення заходів з енергоефективності вдарять по кишені, але незабаром доведуть свою перевагу.

    "Утеплення стін приватного будинку може зменшити витрату газу в два-три рази", – підрахував фахівець.

    А заміна старих вікон на нові дозволить зберегти в житлі до 30% тепла.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми