ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як заробляти на монетизованих субсидіях

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: субсидії

    В Україні провели перші підсумки монетизації субсидій. В середньому кожна сім'я отримала на руки близько 1,9 тис. грн. При цьому деяким дісталося всього 100 грн, а іншим – більше 20 тис. грн.

    52_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Хто і як може розбагатіти на монетизації субсидій.

    Головне:

    в невеликих населених пунктах встановлюють високі тарифи на опалення;

    якщо встановити лічильник і скоротити споживання тепла, щомісяця можна буде забирати собі кілька тисяч гривень;

    Вагома частина субсидіантов влітку можуть залишитися без допомоги, тому що не сплатили комуналку вчасно.

    Хто може розбагатіти на субсидії
    Українці платять за тепло за різними тарифами. І якщо у великих містах, частіше за все, один Гкал коштує до 2 тис. грн, то в невеликих населених пунктах, де вже давно пора відмовлятися від централізованого теплопостачання, вартість Гкал може бути в кілька разів вище.

    "У нас був будинок, де була одна сліпа жінка з централізованим опаленням, у всіх інших квартирах – автономне. І ми не могли відключити тепло на весь будинок", – згадує Петро Підрушняк, екс-директор "Богуславтепловодопостачання".

    А чим менше споживачів, тим вище ціна. Наприклад, якщо втрати при генерації, витрати на зарплати, ремонти, утримання мереж обходяться підприємству в 100 тис. грн, при наявності 1 тис. клієнтів кожен заплатить по 100 грн. А якщо залишилося всього 100 клієнтів, то й навантаження на кожного споживача збільшиться до 1 тис. грн.

    Навіть якщо обсяги споживання впали, на утримання котельної, тепломережі тощо доводиться витрачати ту ж суму. Ця ситуація призвела до того, що в деяких містах за кожен Гкал доводиться віддавати більше 4 тис. грн.

    Наприклад, в смт Зачепилівка Харківської області, де за даними Мінсоцполітики отримали одні з найвищих виплат по субсидіях (близкьо 20 тис.грн), за кожну Гкал доводиться платити 4255,5 грн. А якщо немає лічильника – 336,7 грн за квадратний метр.

    Припустимо, що місцева мешканка з мінімальною пенсією живе в квартирі з опалювальною площею 48 кв.м. Обов'язковий платіж для неї – близько 90 грн, всі витрати понад цієї суми в рамках нормативів споживання компенсує субсидія. При цьому тільки на опалення такої квартири, згідно з тарифом, доведеться заплатити більше 16 тис. грн! І це без урахування інших витрат на комунальні послуги.

    Але головна проблема в тому, що без лічильника заробити такий пенсіонерці на субсидії не вийде. Якщо ж в будинку встановити прилад обліку тепла, то на таку квартиру субсидія буде покривати опалення на максимальну суму в 5,3 тис. грн. Встановивши тепловий пункт, витрати на опалення можна скоротити як мінімум на 30%. В такому випадку близько 1,6 тис. Щомісяця можна буде залишати собі, а решту витрачати на опалення.

    Правда, варто враховувати, що такі тарифи (а разом з ними можливість щомісяця заробляти на монетизації тисячі гривень) – швидше виключення з правил. За підрахунками, середня сума монетизувати субсидії становить 1,6 тис. грн. При цьому пенсіонери отримали близько 1,9 тис. грн на оплату комуналки.

    До речі, за даними "Укрпошти" (вони доставляють субсидії тим пенсіонерам, у яких немає банківських карт), максимальна виплата монетизувати субсидії становить 9,3 тис. грн. При цьому максимальну середню суму отримують в Чернігівській (близько 3 тис.), Івано-Франківській (2,8 тис.) і Волинській (2,1 тис.) областях. І за даними Пенсійного фонду, саме в цих регіонах – найменші середні пенсії по Україні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми