ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як заробляти на монетизованих субсидіях

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: субсидії

    В Україні провели перші підсумки монетизації субсидій. В середньому кожна сім'я отримала на руки близько 1,9 тис. грн. При цьому деяким дісталося всього 100 грн, а іншим – більше 20 тис. грн.

    52_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Хто і як може розбагатіти на монетизації субсидій.

    Головне:

    в невеликих населених пунктах встановлюють високі тарифи на опалення;

    якщо встановити лічильник і скоротити споживання тепла, щомісяця можна буде забирати собі кілька тисяч гривень;

    Вагома частина субсидіантов влітку можуть залишитися без допомоги, тому що не сплатили комуналку вчасно.

    Хто може розбагатіти на субсидії
    Українці платять за тепло за різними тарифами. І якщо у великих містах, частіше за все, один Гкал коштує до 2 тис. грн, то в невеликих населених пунктах, де вже давно пора відмовлятися від централізованого теплопостачання, вартість Гкал може бути в кілька разів вище.

    "У нас був будинок, де була одна сліпа жінка з централізованим опаленням, у всіх інших квартирах – автономне. І ми не могли відключити тепло на весь будинок", – згадує Петро Підрушняк, екс-директор "Богуславтепловодопостачання".

    А чим менше споживачів, тим вище ціна. Наприклад, якщо втрати при генерації, витрати на зарплати, ремонти, утримання мереж обходяться підприємству в 100 тис. грн, при наявності 1 тис. клієнтів кожен заплатить по 100 грн. А якщо залишилося всього 100 клієнтів, то й навантаження на кожного споживача збільшиться до 1 тис. грн.

    Навіть якщо обсяги споживання впали, на утримання котельної, тепломережі тощо доводиться витрачати ту ж суму. Ця ситуація призвела до того, що в деяких містах за кожен Гкал доводиться віддавати більше 4 тис. грн.

    Наприклад, в смт Зачепилівка Харківської області, де за даними Мінсоцполітики отримали одні з найвищих виплат по субсидіях (близкьо 20 тис.грн), за кожну Гкал доводиться платити 4255,5 грн. А якщо немає лічильника – 336,7 грн за квадратний метр.

    Припустимо, що місцева мешканка з мінімальною пенсією живе в квартирі з опалювальною площею 48 кв.м. Обов'язковий платіж для неї – близько 90 грн, всі витрати понад цієї суми в рамках нормативів споживання компенсує субсидія. При цьому тільки на опалення такої квартири, згідно з тарифом, доведеться заплатити більше 16 тис. грн! І це без урахування інших витрат на комунальні послуги.

    Але головна проблема в тому, що без лічильника заробити такий пенсіонерці на субсидії не вийде. Якщо ж в будинку встановити прилад обліку тепла, то на таку квартиру субсидія буде покривати опалення на максимальну суму в 5,3 тис. грн. Встановивши тепловий пункт, витрати на опалення можна скоротити як мінімум на 30%. В такому випадку близько 1,6 тис. Щомісяця можна буде залишати собі, а решту витрачати на опалення.

    Правда, варто враховувати, що такі тарифи (а разом з ними можливість щомісяця заробляти на монетизації тисячі гривень) – швидше виключення з правил. За підрахунками, середня сума монетизувати субсидії становить 1,6 тис. грн. При цьому пенсіонери отримали близько 1,9 тис. грн на оплату комуналки.

    До речі, за даними "Укрпошти" (вони доставляють субсидії тим пенсіонерам, у яких немає банківських карт), максимальна виплата монетизувати субсидії становить 9,3 тис. грн. При цьому максимальну середню суму отримують в Чернігівській (близько 3 тис.), Івано-Франківській (2,8 тис.) і Волинській (2,1 тис.) областях. І за даними Пенсійного фонду, саме в цих регіонах – найменші середні пенсії по Україні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми