ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

З травня подорожчає "комуналка" в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: комуналка

  З 1 травня 2020 року завершується перехідний період, визначений положенням нинішньої редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

  0852_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Про це нагадав у коментарі «Вечірньому Києву» директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

  “Відповідно до цього закону, мешканці багатоквартирних будинків мають обрати, перш за все, форму надання комунальних послуг їхньому будинку: з централізованого опалення та постачання гарячої, холодної води, водовідведення. І в залежності від обраної форми, їм треба вирішити окремо питання, хто обслуговуватиме внутрішньобудинкові мережі”, – говорить Костянтин Лопатін.

  Крім того, чинним законодавством з травня 2020 року змінюється і назва послуг. Послуга з централізованого опалення трансформується в послугу з постачання теплової енергії для потреб опалення. Послуга з гарячого водопостачання перетворюється на послугу з централізованого постачання гарячої води. І, відповідно до цих нових послуг, уже введено нові правила тарифоутворення і ціноутворення на суміжні послуги. Йдеться про методику утворення тарифів, яка вже діє сьогодні.

  Як пояснив Костянтин Лопатін, з 01.05.2020 року в квитанціях містян з’являться окремі рядки з сумами до сплати, які пов’язані безпосередньо:

  з наданням самої послуги;
  з абонентським обслуговуванням кожної послуги.
  “Кардинально змінюється підхід до надання послуг, – підкреслив Костянтин Лопатін. – У платіжках буде постійна складова – це надання самої послуги, а також: рядки з сумами за абонентське обслуговування, внесок за обслуговування будинкових вузлів обліку тепла, гарячої води, холодної води”.

  Згідно із законом, всі будинкові лічильники є спільною сумісною власністю жителів, тому мешканцям треба до травня визначитися з формою надання послуги, визначитися з організацією, яка буде обслуговувати мережі в самому будинку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми