ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Монетизація субсидій триває

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    Літнім одержувачам важко розібратися, на що нараховуються виплати, а за що потрібно платити в повному обсязі.

    1512_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    В Україні триває програма монетизації субсидій і пільг. Але чимало пенсіонерів так і не змогли розібратися, як отримати свої кошти через віртуальні приватні кабінети. Тому не розуміють, чому за частину послуг тепер змушені платити в повному обсязі.

    "Ось пільга грудень – 869 гривень. Куди вони пішли, на що вони пішли, як я можу їх порахувати? Це темрява!" – нарікає Валентин Іванович Антоненко, якому 78 років.

    Пенсіонер показує SMS, в якому говориться, що йому нарахували пільгу за попередній місяць. Чоловік розповідає, що вибрав безготівкову форму монетизації, але тепер не може розібратися в новій системі. Раніше як пільговик-ліквідатор аварії на ЧАЕС він платив тільки половину за квартплату. Зараз же в платіжках практично за всі послуги позначені вищі суми.

    "Наразі пільги нараховують кудись, я не можу контролювати, що у мене робиться. Скільки я використовував, скільки у мене пільги, скільки я повинен платити? Банк нараховує, куди воно приходить, банк розпоряджається і ні з кого питати нічого не можна", – обурюється Валентин Іванович.

    Має чоловік і персональний онлайн-кабінет, але при цьому розібратися, скільки потрібно додати своїх грошей – не може. В управлінні праці та соцзахисту пояснюють, що такі проблеми мають тільки ті, хто отримує пільгу не на руки, а безготівково.

    "Розподіл фінансування цих пільг, які нарахувало управління, проводить Ощадбанк згідно з постановою, де виставлено пріоритет фінансування. В першу чергу фінансується опалення, гаряча вода. Вся сума, як показує практика, може бути нарахована на опалення, і тому інші послуги оплачуються в повному обсязі", – пояснює Неля Бардак, заступник начальника відділу персоніфікованого обліку пільг.

    Тобто якщо сума пільги становить 1000 гривень і стільки ж нарахували в платіжці за опалення – на решту комуналки казенних грошей не залишається, тому треба платити кревні. Значно простіше тим, хто вирішив отримувати готівку на руки.

    "Готівкова форма – це коли громадянин, звернувшись до органу соціального захисту населення, щомісяця отримує суму своєї пільги в готівковій формі, одночасно з пенсією. Якщо це не пенсіонер, то прямо на банківський рахунок. І вже самостійно оплачує житлово-комунальні послуги", – говорить заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

    Таким чином, кажуть в міністерстві, монетизація стимулює споживачів послуг економити ресурс – адже всі заощаджені гроші залишаються їм. Тепер усі, хто хоче перейти на готівкову форму, можуть зробити це, звернувшись із заявою до Управління праці та соціального захисту.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми