ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як здешевити платіжку за газ

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: тарифи, газ

  У Європі домогосподарства, які не споживають газ, оплачують виключно абонплату. В Угорщині, Польщі та Німеччині вона становить €40-50 на рік.

  8878_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  Про це розповіла енергетичний експерт Марія Яковлєва.

  "Це підйомні гроші для європейського споживача, які дозволяють газорозподільчим компаніям не залежати від сезонних коливань, планувати витрати на ремонт, модернізацію та розвиток газорозподільчих мереж. В Україні пропонували також встановити абонплату для одного домогосподарства приблизно 50-70 гривень на рік. Щоправда, через жадібність облгазів був ризик абонплати, яка у 2000-3000 разів перевищувала б реальне споживання", - пояснила експерт.

  За її словами, люди мають знати, скільки коштує газ, а скільки його доставка, з чого складається тариф на розподіл і чому він зріс.

  "Рахунки за газ та його доставку розділили 2015-го, коли Україна імплементувала Третій енергетичний пакет, прийняла закон про ринок газу та розділила облгази на газорозподільчі та газопостачальні компанії. Водночас реального відокремлення розподілу від постачання у нас не відбулося. В принципі кошти отримує один той самий власник. Просто все оформлено на дві юридичні особи", - пояснює Яковлєва.

  Додає, що розмір тарифу на розподіл залежить від кількості абонентів, які проживають в тому чи іншому регіоні. У Києві він найнижчий, бо газ споживає близько 1 млн домогосподарств. У невеличких містах тариф значно вищий.

  "Щоправда, населення зі всіма податками і витратами на транспортування має платити за газ 4-4,5 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Це можливо, якщо рівень державно-регульованої ціни на газ для потреб населення визначати на підставі закону "Про ціни та ціноутворення". Там йдеться, що ціна має встановлюватися на рівні покриття собівартості та економічно обґрунтованого відсотку прибутку. Однак українці платять більше без жодного економічного обґрунтування від уряду", - підсумувала Яковлєва.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми