ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Кожен третій українець немає гарячої води

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Під час карантину, який вдарив по ринку праці, ЮНІСЕФ з’ясував, скільки українців провели його в найбільш некомфортних умовах.

  6130_1519208164_voda.jpg (.8 Kb)


  У дослідженні, яке інспірував Фонд, сказано, що постійне перебування вдома, необхідність перейти на дистанційну форму роботи і навчання, в деяких випадках зменшення доходів можуть стати випробуваннями для будь-якої сім’ї. Існує чимало доказів, що в таких умовах зростає стрес, підвищується рівень насильства, зокрема щодо жінок і дітей.

  “При цьому нерівність житлових умов робить певні групи населення особливо вразливими під час загальнонаціонального карантину”, – кажуть дослідники.

  Аналіз показав, що існує значна нерівність умов проживання (наявність водопроводу, каналізації та гарячого водопостачання) між 10% найбагатших і 10% найбідніших.

  Також нерівність житлових умов відзначається в розрізі місто-село. 67,5% жителів великих міст відзначили наявність гарячого водопостачання, в сільській місцевості таких виявилося лише 19,2%.

  Аналіз обмежень серед сімей з дітьми підтвердив значну нерівність у доступі до зручностей між жителями міст і сіл. Так, 33,4% сімей з дітьми в сільській місцевості вказали на відсутність в домогосподарстві водопроводу у зв’язку з нестачею коштів, 35,1% не мають ванни або душової кімнати всередині житла, а 43,8% – туалету всередині житла.

  Серед усіх українських домогосподарств ці показники приблизно вдвічі нижчі. Житлоплоща з достатньою кількістю кімнат є запорукою ефективної дистанційної роботи батьків і якісного навчання.

  У складних умовах під час карантину опинилися сім’ї з дітьми, особливо сім’ї з трьома і більше дітьми. Серед багатодітних сімей більше половини проживають в квартирах, площа яких не перевищує 40 м2.

  Кожна десята дитина в містах страждає від вкрай недостатньої житлової площі (менше ніж 5 м2 на людину). Особливо вразливими є міські сім’ї з дітьми до шести років: серед цієї категорії 12,2% сімей живуть в умовах, за яких житлова площа не перевищує 5 м2 на людину.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми