ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Кабмін перегляне категорії пільговиків

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пільги

  Мінсоцполітики готове переглянути ряд програм і додати нові напрямки, але перш консультується з провідними соціологами про найефективніші заходи подолання бідності в Україні.

  7453_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Про це розповіла Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю “Лівому берегу”.

  “Перш за все треба визначити, хто більше потрапляє в зону ризику і бідності. Напередодні я спілкувалася на цю тему з директором Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Н.В.Птухи НАН України Еллою Лібановою, в тому числі за її прогнозом щодо бідності. Вона сказала, що найнижчий показник бідності в Україні був у 2008 році, тоді це було 19,9%, і якби не коронавірусна криза, то ми мали б непогані шанси досягти цього показника в найближчі три роки. На початок року, без пандемії, інститут прогнозував близько 30%. Вже зараз вони уточнили і за прогнозом виходить, що критерій бідності в Україні – прогнозується 45%”, – пояснила Лазебна.

  Вона запевнила, що влада зробить все, щоб цей показник залишився лише прогнозним.

  “Можливо, сьогодні настав час переглянути систему соціального забезпечення. Можливо, якісь пільги, допомоги вже не ефективні. Нам потрібно налагодити системну основу фінансування тих соціальних заходів, які є ефективними і які допомагають людині вийти з бідності”, – пояснює Лазебна.

  Щоправда, міністр не може спрогнозувати, скільки часу знадобиться на оновлення програм допомоги, оскільки ситуація залежить від багатьох факторів.

  “Сьогодні працює система державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Ми її максимально розширили. Але, можливо, потрібно буде робити додаткові адресні програми соціальної підтримки для окремих категорій з груп ризику. Наприклад, там, де безробітні батьки, на утриманні мають двох-трьох малолітніх дітей”, – уточнює Лазебна.

  Однак вона зазначає, що важливим є не лише соціальний захист, а й підтримка системи зайнятості – як швидко знайти роботу для безробітного батька чи матері.

  “Це буде питання №1. Тому потрібно розігрівати економіку і стимулювати створення робочих місць”, – вважає міністр.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми