ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Не платите за комуналку – готуйтесь до великого штрафу

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: комуналка, штрафи

  В жодній розвиненій країні світу неможливо собі уявити, щоб населення не платило за комуналку, але продовжувало нею користуватися.

  7441_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Про це розповідає експерт у сфері ЖКП Олексій Ковш. З 20 травня українці повинні віддавати тільки невелику пеню за борги (на час карантину її скасували). Її розмір становить всього 0,01% за кожен день прострочення платежу (рахується після 20-го числа).

  За рік пеня може скласти лише близько 3,6%. Така сума, впевнений Ковш, не злякає жодного з боржників. У новому законопроєкті "Слуга народу" пропонує ввести додаткове поняття "штрафів за несплату житлово-комунальних послуг".

  якщо сукупний борг досяг річної вартості комуналки – штраф у 20%;

  сукупний борг у розмірі дворічних платежів – штраф у 30%;

  сукупний борг у розмірі трирічних платежів – штраф у 50%.

  Паралельно з тим діятиме і пеня. Наприклад, якщо ви три роки не платите за комуналку і за цей час отримали "мінус" 36 тис. грн, розмір пені складе всього 10,8%. Водночас за новими правилами крім 10,8% пені доведеться заплатити і 50% штрафу.

  "Фактично значно посилюється покарання за несплату житлово-комунальних послуг, крім того, змінюється й інструмент для стягнення такого боргу. Ці пропозиції повністю повторюють закладені в меморандум умови і, на мою думку, цілком виправдані", – розповідає Ковш.

  Борги вже досягли рекордних позначок. Так, українці заборгували за комуналку 63,1 млрд грн. За поставку і розподіл газу винні 25,6 млрд, борг за електроенергію сягнув 5,9 млрд, за центральне опалення та гарячу воду – 20,5 млрд, за воду – 5,3 млрд, а за утримання будинків та прибудинкової території – 4,9 млрд грн.

  Детальніше про те, як зможуть стягнути штрафи, читайте тут (дозволять заарештовувати зарплати і навіть забирати квартири).

  За рекомендацією МВФ: навіщо посилюють штрафи
  Ще до офіційної публікації тексту меморандуму з МВФ прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що в документі немає нічого "нового", мовляв, все це і так треба було б робити і без поради кредитора. Коли минули перші тижні після підписання договору з Фондом, в Україні ухвалили рішення скасувати регульовані тарифи на газ для населення і внесли до парламенту законопроєкт про жорстке покарання боржників з комуналки.

  Обидва нововведення прописані в меморандумі. "Ми розробимо адекватні інструменти для підприємств теплопостачання для забезпечення стягнення платежів із домогосподарств (зокрема за рахунок більш високих штрафів і спрощеного законодавства)", – йдеться у меморандумі, підписаному президентом, прем'єром і главою НБУ.

  Щоправда, як і казав прем'єр, наводити лад із комунальними боргами вже давно пора. З одного боку є дійсно ті, хто не може платити з об'єктивних причин. Їм запропонують підписати план реструктуризації (розділять суми, відтермінують платежі). Але з іншого – майже кожна десята квартира в будь-якій типовій багатоповерхівці затримує або не платить навмисно.

  І річ не у браку коштів, безкарність – головна спокуса порушити. І якщо є можливість не платити і споживати, то нею точно хтось скористається.

  За борг можуть забрати будь-який предмет розкоші: телевізор, мікрохвильову піч, комп'ютер тощо. Після візиту виконавчої служби у квартирі може залишитися взуття, яке зношене більш ніж наполовину, холодильник, зимовий одяг. Решту закон дозволяє забирати і продавати на торгах.

  Комунальні послуги – такий самий товар, як гречка та хліб. Але якщо забрати з магазину крупу і не заплатити не можна, то з комуналкою така можливість є. Відключити опалення в окремій квартирі неможливо, також технічно складно перекрити воду чи газ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми