ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Чого очікувати від комунальних тарифів в опалювальний сезон

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: тарифи, опалення

  В Україні формально стартував опалювальний сезон. І хоча житловий фонд через теплі погодні умови поки що не підключають до опалення, листопадові платіжки українців все ж таки «поважчають».

  6464_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Так, побутовим споживачам доведеться більше заплатити за газ. У жовтні постачальники відпускали «блакитне паливо» по 5,3 – 6,8 гривень за куб.м. Таким чином мінімальна ціна зросла на 8,4%, якщо порівнювати з вереснем.

  Зростання цін обумовлене підвищенням вартості газу в Європі, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону. Очікується, що «блакитне паливо» продовжить дорожчати.

  За словами експерта з питань енергетики Валентина Землянського, в опалювальний сезон його вартість може скласти 6-7 гривень за куб. м.

  У свою чергу директор спеціальних проєктів науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев вважає, що внаслідок падіння світових цін газ не підніметься вище від торішніх значень.

  “До кінця року вартість газу зросте в порівнянні з «літніми» цінами приблизно на третину. В цілому ціна буде не вищою, ніж в опалювальному сезоні 2019/2020», – сказав він.

  Нагадаємо, з серпня громадяни отримують “блакитне паливо” на ринкових умовах, оскільки в країні реформується газова галузь. Цей процес, зокрема, передбачає відмову від регулювання цін. Сьогодні вартість “побутового” газу відпущена у вільне плавання. Ціну визначають конкурентне поле і ринкова кон’юнктура, що залежить від ситуації на європейських хабах. На сам газовий ринок зайшли понад 40 постачальників, а також з’явилася окрема послуга – транспортування газу, плата за яку нараховується незалежно від того, споживали ви газ чи ні.

  Що стосується опалення, ціна якого на 70-80% залежить від вартості газу, то тут ситуація трохи інша. Підприємства ТКЕ, які виробляють гарячу воду і тепло, зобов’язані до травня купувати у «Нафтогазу» газ за регульованою ціною.

  Іншими словами, в цей опалювальний сезон тарифи на опалення та гаряче водопостачання ще будуть «захищені» механізмом ПСО, який передбачає граничні цінові значення при постачанні газу. Але цей механізм не “заморожує” ціни для тепловиків, а обмежує їх зростання, тому «Нафтогаз» має можливість для цінового маневру. Зростання цін, до речі, вже відбулося.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми