ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як зменшити платіжки за газ на 40%

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, тарифи

  В Україні будь-який громадянин може замінити постачальника газу. В одному багатоквартирному будинку за законом можуть працювати десятки різних постачальників, з різними тарифами та умовами.

  2542_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  Скільки можна заощадити, замінивши постачальника. У січні мінімальний тариф на газ становить 6,99 грн, а максимальний – близько 9,9 грн. Якщо ви користуєтеся тільки газовою плитою і живете в багатоквартирному будинку, різниця буде незначною. Якщо ж, наприклад, ви опалюєте будинок газом, економія може скласти кілька сотень гривень на місяць.

  Наприклад, якщо на опалення йде 150 кубів на місяць, з мінімальним тарифом це 1 048 грн, а з максимальним – 1486 грн. Тобто, помінявши постачальника, в такому випадку можна буде економити більше ніж 400 грн на місяць.

  У кого найнижчі тарифи:

  “Газ АП” – 6,99 грн за куб;
  Megawatt – 7,05 грн за куб;
  “Агросинтез Трейдинг” – 7,08 грн за куб;
  “Енергетичні ресурси України” – 7,11 грн за куб;
  “Асканія Енерджі” – 7,2 грн за куб;
  “Нафтогаз” – 7,224 грн за куб.
  Різниця в тарифах становить понад 41%. Тобто, щоб платити менше, достатньо лише поміняти свого постачальника.

  Як поміняти постачальника. В Україні з 1 серпня 2020-го Кабінет Міністрів не диктує “Нафтогазу”, за якою ціною продавати газ. Кожен сам за себе: постачальники на місцях (у більшості українців це регіональні “газзбути”) купують блакитне паливо за ринковою ціною, а потім продають його простим українцям.

  На роздрібний ринок вийшов і НАК – створив спеціальний дивізіон, який повинен залучати простих українців підписувати прямі договори.

  Якщо ви знайшли кращу ціну або з якоїсь причини не хочете далі співпрацювати зі своїм постачальником, за лічені дні можна змінити компанію. Газ ви будете отримувати той самий, але платити за нього будете іншій компанії.

  Щоб затримати клієнтів, колишні постачальники часто надсилають борги заднім числом (перераховують обсяг використаного блакитного палива з урахуванням температурного коефіцієнта, мовляв, залежно від того, яка температура на вулиці і де встановлений лічильник, обсяг може змінюватися).

  Поміняти постачальника можна буквально “в один клік”. Для цього варто заповнити заявку на сайті своєї компанії.

  Подати заяву новому постачальнику в офісі або онлайн (до заяви прикріпити копії паспорта, ІПН, документи на право власності / користування житлом або останню платіжку);
  отримати підтвердження про перехід, який автоматично здійсниться протягом 3-21 дня.
  При цьому новий постачальник сам повідомить попереднього про бажання споживача зробити такий перехід. Таким чином, діючий постачальник ніяк не може тиснути на клієнта і створювати йому перешкоди.

  Важливо, що вибирати постачальника можна не тільки жителям приватних будинків, а й квартир. Адже постачальник укладає договір не з ОСББ, а з кожним конкретним споживачем. Так, у вас і вашого сусіда можуть бути різні постачальники газу і відповідно – різна ціна.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми