ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Влада хоче карати за борги з комуналки

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: комуналка, борги

  В Україні за несплату за користування житлово-комунальними послугами до боржників може застосовуватися відповідальність у вигляді: стягнення пені, припинення надання комунальних послуг, виселення з житла і звернення стягнення на нерухомість.

  7664_subsidii.jpg (63.6 Kb)

  Про це повідомляє Центр з надання безоплатної правової допомоги. У разі несвоєчасної оплати платежів споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище ніж 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

  Водночас загальний розмір пені не повинен перевищувати 100% від загальної суми боргу. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці.

  Також може бути припинення надання комунальних послуг. Застосовується в разі несплати або оплати не в повному обсязі і терміни, встановлені законом і договором, крім випадків, коли якість і/або кількість таких послуг не відповідають умовам договору. До того ж вимкнення електроустановки може застосовуватися тільки в разі несплати використаної (спожитої) електроенергії.

  Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списання коштів із рахунків) і примусовій реалізації. Однак цьому передує звернення постачальника комунальних послуг у суд із позовом або заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості, оскільки факт заборгованості не є підставою для виселення.

  У разі винесення судом позитивного рішення або видачі судового наказу про стягнення суми заборгованості постачальник повинен звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця з документом про стягнення в примусовому порядку, зокрема і шляхом накладення арешту на майно. Разом із житловим будинком стягнення відноситься на прилеглу земельну ділянку, що належить боржникові. Після документального підтвердження виконавець накладає на нього арешт і вносить відомості про арешт до відповідного реєстру.

  Нагадаємо, в Україні постачальники комунальних послуг через суди стягують із боржників не тільки "тіло" боргу, а й збільшують заборгованість на розмір інфляції і змушують оплатити супутні витрати. Так, всього за кілька днів у реєстрі судових рішень з'явився ціла низка постанов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми