ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Коли за борги по ЖКГ можуть забрати житло

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: комуналка, борги

    Верховна Рада 14 липня ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про примусове виконання рішень». На думку авторів проєкту, системне невиконання рішень судів за останні десятиліття стало для України соціально-економічною проблемою. Так, за 2020 рік стягнули 20,7 млрд грн різної заборгованості, в той час як 770 млрд залишилися невиплаченими.

    8522_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    У законопроєкті, зокрема, прописано питання, яке хвилює багатьох українців – виселення з житла за борги за комунальні послуги.

    Відзначимо, що законопроєкт поки що не став законом (попереду ще друге читання в сесійній залі, а також підписи голови ВРУ і Президента), однак у проєкту є непогані шанси на ухвалення, хоча б тому, що він поданий нардепами від монобільшості і підтриманий більшістю в першому читанні.

    Відбирати єдине житло і землю, на якій воно розташоване, зможуть за рішенням суду. Заборгованість за комунальні послуги в такому випадку повинна перевищувати 10 мінімальних зарплат. Станом на 2021 рік це 60 тисяч гривень.

    Якщо сума боргу менша, то виконавець повинен вжити заходів для стягнення за рахунок іншого майна боржника – коштів на банківських рахунках, цінних металів і паперів, автомобіля. Крім того, боржникам можуть заборонити виїжджати за кордон.

    Про виселення. В останню чергу виселятимуть з житла. Примусове виселення полягає у звільненні приміщення від боржника, його майна і домашніх тварин, а також в забороні користуватися приміщенням. Примусове виселення відбувається в присутності понятих і співробітників Нацполіції. Виселяти будуть на наступний день після закінчення терміну, зазначеного у виконавчому провадженні.

    Українцям, яких виселятимуть, нададуть іншу жиплощу. Однак її тип не уточнюється в законопроєкті.

    Якщо боржник буде створювати перешкоди для свого виселення, його оштрафують. Для фізичних осіб штраф становитиме 3,4 тисячі гривень, для юридичних осіб – 17 тисяч гривень, для посадових осіб – 5,1 тисячі гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми