ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Кому автоматично перезараховують субсидію

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: субсидії

  Субсидію на оплату комунальних послуг призначають з місяця звернення до кінця опалювального сезону. Finance.ua, як портал, що дбає про ваші фінанси, вирішив розповісти, як розрахувати відсоток обов’язкової плати за комуналку і кому призначать субсидію на наступний період без зайвих звернень.

  6006_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  Для домогосподарств з індивідуальним опаленням субсидія розраховується на опалювальний сезон з 16 жовтня по 15 квітня включно.

  Оформити субсидію можна також онлайн на сайті Мінсоцполітики.

  Як розрахувати відсоток обов’язкової плати:

  визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія (для непрацюючих пенсіонерів, які не мають інших доходів крім пенсії, за останній місяць кварталу з якого призначається субсидія);
  визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
  отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.12.2017 – 1700,00 грн), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
  отриманий результат поділити на 2, а потім помножити на 15%, і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
  Після закінчення терміну отримання субсидії органи соцзахисту здійснюють самостійно перерахунок субсидії на наступний період без звернень громадян.

  Однак це не стосується сімей, у складі яких є особи, у яких за інформацією ДФС, взагалі відсутні доходи або вони одержували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, діючої на даний період, вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; внутрішньо переміщені особи; особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства; особи-орендарі житлових будинків; особи, які зареєстровані в житловому будинку, але фактично там не мешкають.

  Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення щодо її призначення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

  на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
  на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
  При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми