ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Експерти розповіли, чи готова України до опалювального сезону

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: опалювальний сезон

    Ціна на газ протягом опалювального сезону лишатиметься незмінною, адже уряд і "Нафтогаз" запропонували довгострокові газові контракти.

    8523_subsidii.jpg (63.6 Kb)

    Міста завершують виконання заходів із підготовки до опалювального сезону, а НАК "Нафтогаз України" - накопичення запасів газу до зими. Тож зриву опалювального сезону не буде, зиму міста пройдуть стабільно.

    Про це заявили експерти під час дискусії "Опалювальний сезон 2021-2022: ключові проблеми та виклики", організованої Oilpoint та УП.

    "Практично усі обласні центри провели серйозні заходи. Є міста, де роками було більше популізму, ніж праці. Але вони теж запустяться. Що стосується населення - як постачання газу у конфорках, так і забезпечення підприємств ТКЕ для виробництва тепла - я не думаю, що будуть якісь питання", - наголосив заступник міністра розвитку громад та територій України 2015-2019 рр. Едуард Кругляк.

    За словами директора з енергоефективності та управління майном Групи "Нафтогаз" Віталія Щербенка, "домашня робота" із накопичення газу у сховищах також уже виконана.

    "Ми пройдемо опалювальний сезон стало, про це говорять усі прогнози. На сьогодні достатньо газу в сховищах. Ми вже перетнули планку в 18 млрд кубометрів, план до початку опалювального сезону - 19 млрд кубометрів", - розповів Віталій Щербенко.

    Він нагадав, що ціна на газ протягом опалювального сезону лишатиметься незмінною, адже уряд і "Нафтогаз" запропонували довгострокові газові контракти. Таким чином, побутові споживачі можуть купувати газ за ціною 7,96 грн за кубометр. А підприємства теплокомуненерго, що постачають тепло в оселі, отримуватимуть газ по 7,42 грн за кубометр - ця ціна є співставною з вартістю газу для ТКЕ у попередні періоди.

    "Ціна для ТКЕ чи не вперше є нижчою, ніж для населення. Це правильне рішення", - вказав виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк

    Він також звернув увагу, що в довгостроковій перспективі єдиним дієвим інструментом для зниження платіжок є впровадження заходів з енергоефективності.

    "Ми, як споживачі, ніколи не зможемо контролювати вартість газу чи тариф на тепло. Ми є енергодефіцитною країною, яка імпортує енергоресурси. Ми будемо залежні від цін на них за кордоном. Єдиний спосіб, яким можна контролювати наші платіжки, це контролювати об'єм споживання. Для цього треба зайнятися енергоефективністю і робити це системно. Енергоефективність є тим інструментом, який допоможе споживачам скоротити свої рахунки. Є випадки, де заміна котла у будинку дала економію по газу 37%. Разом з модернізацією теплового пункту економія буде уже 70%", - зазначив експерт.

    Нагадаємо, за даними НАК "Нафтогаз України", станом на 16 вересня у сховищах газу уже накопичено 18,6 млрд кубометрів газу. Однак сезон закачування триває: держкомпанія планує увійти в опалювальний сезон з 19 млрд кубометрів газу.

    Для населення з травня 2021 року діє фіксована річна ціна на газ. Залежно від постачальника, вона коливається від 7,80 до 13,50 грн за кубометр. Державний "Нафтогаз" пропонує 7,96 грн за кубометр.

    Підприємства теплокомуненерго з 20 травня 2021 року працюють на вільному ринку та мають змогу самостійно обрати компанію, у якої купуватимуть газ.

    Відповідно до умов трирічних контрактів, розроблених "Нафтогазом", ціна для ТКЕ в опалювальному сезоні 2021-2022 років становитиме 7,42 грн за кубометр. Така ціна поширюватиметься на історичний обсяг споживання блакитного палива для виробництва тепла для населення.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми