У п’ятницю, 1 жовтня, закінчився термін подачі документів на отримання субсидії від держави для оплати послуг ЖКГ. Тому в Мінсоцполітики дали відповідь на актуальне питання: на що можна витратити фінансову допомогу.
Як підкреслили у міністерстві, перелік житлово-комунальних послуг, на які надаються житлові субсидії, визначено статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Час від часу цей перелік змінюється.
Які витрати відшкодовують? Наразі держава відшкодовує витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу, а саме:
внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (лічильників), абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також таких житлово-комунальних послуг:
послуг з управління багатоквартирним будинком;
послуг з постачання та розподілу природного газу;
постачання та розподілу електричної енергії;
постачання теплової енергії;
постачання гарячої води;
централізованого водопостачання, водовідведення;
поводження з побутовими відходами;
внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено ОСББ, житлово-будівельний (житловий) кооператив, та витрат на комунальні послуги в такому будинку;
на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Також в Мінсоцполітики нагадали, що житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) і не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.