ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Житло через борги по "комуналці" виставлятимуть на продаж

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: комуналка, борги

  Щоб виконати вимоги Міжнародного валютного фонду, українська влада може посилити покарання за накопичення боргів за комунальні послуги.

  8584_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Рішення було прийнято у зв’язку з тим, що в Україні щорічно погіршується ситуація із заборгованістю — вона стрімко зростає і на кожну українську сім’ю припадає 4 тис. грн боргу.

  Експерт з питань в галузі ЖКГ, засновниця го «УПС життя в моєму місті» та голова ГО «Кирилівський Гай» Христина Ненно зазначає, що штрафи дійсно зростуть, але тільки в частині зміни інфляційної складової.

  «У нас звикли за комуналку, за послуги, які майже неможливо відрізати, взагалі не платити, і як показує досвід, найчастіше це гаряча вода і опалення. І теплопостачальні компанії прийшли до того, що нараховують 3% на борг і додаткову інфляційну складову у вигляді пені», — говорить експерт.

  Тобто, згідно із законодавством, постачальник послуг може почати нараховувати пеню в будь-який момент, якщо не отримав кошти в зазначений термін.

  Загальний розмір сплаченої пені не може перевищити загальну суму боргу, а нарахування пені може починатися з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку для внесення плати.

  Коли звертаються до суду. Якщо споживач не платить і далі, постачальник послуг може звернутися до суду, щоб примусово стягнути заборгованість. Поки ця процедура проводиться спрощено: позивач надає всі необхідні документи, і суд проходить без виклику боржника.

  «Тобто споживач відразу отримує судове рішення у вигляді судового наказу. Як показує практика, оскаржити цей судовий наказ дуже складно і майже неможливо», — каже Христина Ненно.

  Якщо споживач і далі нічого не робить і ігнорує судовий наказ, його виконання покладається на плечі державних або приватних виконавців, і ті вже можуть накласти арешт на майно або рахунки.

  Але, каже експерт, виселити вас з житла або земельної ділянки можна тільки в тому випадку, якщо ваша сума боргу становить понад 120 тисяч гривень. Якщо ж сума перевищила даний показник — майно автоматично виставляють на продаж.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми