ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Житло через борги по "комуналці" виставлятимуть на продаж

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: комуналка, борги

    Щоб виконати вимоги Міжнародного валютного фонду, українська влада може посилити покарання за накопичення боргів за комунальні послуги.

    8584_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Рішення було прийнято у зв’язку з тим, що в Україні щорічно погіршується ситуація із заборгованістю — вона стрімко зростає і на кожну українську сім’ю припадає 4 тис. грн боргу.

    Експерт з питань в галузі ЖКГ, засновниця го «УПС життя в моєму місті» та голова ГО «Кирилівський Гай» Христина Ненно зазначає, що штрафи дійсно зростуть, але тільки в частині зміни інфляційної складової.

    «У нас звикли за комуналку, за послуги, які майже неможливо відрізати, взагалі не платити, і як показує досвід, найчастіше це гаряча вода і опалення. І теплопостачальні компанії прийшли до того, що нараховують 3% на борг і додаткову інфляційну складову у вигляді пені», — говорить експерт.

    Тобто, згідно із законодавством, постачальник послуг може почати нараховувати пеню в будь-який момент, якщо не отримав кошти в зазначений термін.

    Загальний розмір сплаченої пені не може перевищити загальну суму боргу, а нарахування пені може починатися з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку для внесення плати.

    Коли звертаються до суду. Якщо споживач не платить і далі, постачальник послуг може звернутися до суду, щоб примусово стягнути заборгованість. Поки ця процедура проводиться спрощено: позивач надає всі необхідні документи, і суд проходить без виклику боржника.

    «Тобто споживач відразу отримує судове рішення у вигляді судового наказу. Як показує практика, оскаржити цей судовий наказ дуже складно і майже неможливо», — каже Христина Ненно.

    Якщо споживач і далі нічого не робить і ігнорує судовий наказ, його виконання покладається на плечі державних або приватних виконавців, і ті вже можуть накласти арешт на майно або рахунки.

    Але, каже експерт, виселити вас з житла або земельної ділянки можна тільки в тому випадку, якщо ваша сума боргу становить понад 120 тисяч гривень. Якщо ж сума перевищила даний показник — майно автоматично виставляють на продаж.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми