ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як зменшити платіжку за опалення до 50%

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: опалення, платіжки

  В Україні платіжки за опалення можна істотно зменшити, провівши комплексну енергетичну модернізацію багатоквартирних будинків.

  4212_subsidii.jpg (63.6 Kb)


  Про це заявив виконувач обов’язків голови Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк.

  Однак, за словами експерта, реалізація комплексного пакету вимагає від року до двох років активних робіт.

  «Легкий пакет — це модернізація інженерних мереж і внутрішньобудинкових мереж: його можуть пройти за рік кілька тисяч будинків. А якщо говорити про комплексну термомодернізацію, я думаю, що ресурсів в країні на перший рік впровадження такої широкомасштабної програми не вистачить більш ніж на тисячу будинків», — вважає Фаренюк.

  За його словами, після проведення комплексної енергетичної модернізації багатоквартирного будинку платіжки за опалення зменшуються майже в два рази. Модернізація ж за полегшеним варіантом приносить від 20% до 30% економії енергоресурсів.

  «Роботи дуже багато. Вона не може завершиться за один, три, п’ять років. Потрібно мінімум 20−30 років для того, щоб модернізувати весь житловий фонд, якщо рухатися темпами три відсотки від загальної кількості будинків на рік», — сказав керівник Фонду енергоефективності України.

  Підвищення енергоефективності. Програма «Енергобудинок» пропонує два пакети заходів з підвищення енергоефективності.

  Пакет «легкий» передбачає проєкти вартістю в середньому 1,7 мільйона гривень, з яких 40 відсотків компенсується Фондом. Обов’язковими пунктами такої модернізації є встановлення в будинках лічильників та індивідуального теплового пункту, а також утеплення труб.

  Пакет «комплексний», крім обов’язкових заходів з «легкого» пакету, передбачає повне утеплення будівель: теплоізоляцію стін, покрівлі та підвалів. Середня вартість такого комплексного пакету становить десять мільйонів гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми