ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Опалювальний сезон опинився під загрозою

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: опалення

  Експерт допускає відключення споживачів від газу у разі дефіциту.

  6082_subsidii.jpg (63.6 Kb)


  Дефіцит газу в Україні до кінця опалювального сезону складе мінімум 2 млрд куб. м, а отже, потрібно буде імпортувати дорогий газ з Європи.

  Про це на своїй сторінці в Facebook написала енергетичний експерт, екс-виконуюча обов’язки міністра енергетики Ольга Буславець.

  За її словами, з початку осінньо-зимового періоду з підземних сховищ газу (ПСГ) відібрано 6,0 млрд куб. м, у сховищах залишається 12,2 млрд куб. м, з яких: 4,7 млрд куб. м - технологічний мінімум газу, який неможливо підняти з ПГС, 0,9 млрд куб. м – зберігається в режимі "митний склад" і 6,6 млрд куб. м - залишається для внутрішнього споживання.

  "Дефіцит природного газу в I кварталі 2022 року становить мінімум 2 млрд куб. м. Україна не зможе обійтись без його імпорту для покриття пікових навантажень в опалювальний період, обумовлених низькими температурами повітря", - зазначила вона.

  Буславець також повідомила, що НАК "Нафтогаз України" перебуває в глибокому фінансовому дефіциті, тому коштів на імпорт газу немає.

  "Імовірно, державі доведеться шукати для компанії ці кошти, а це від 2 до 3 млрд доларів, залежно від актуальної ціни газу", - пояснила вона.

  Експерт вважає, що якщо кошти не будуть знайдені, або не вистачить імпортних потужностей з Євросоюзу, "Нафтогаз" не зможе забезпечити достатній імпорт газу для покриття добових дефіцитів, а отже будуть обмежувати споживання промислових споживачів, або взагалі відключати.

  Також вона припустила обмеження постачання газу для теплоелектроцентралей і котелень, або навіть відбір російського газу з транзитного потоку, що обов’язково буде використано РФ для зупинення транзиту територією України та розірвання діючого транзитного контракту з відповідними фінансовими, економічними, політичними наслідками.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми