Експерт допускає відключення споживачів від газу у разі дефіциту.
Дефіцит газу в Україні до кінця опалювального сезону складе мінімум 2 млрд куб. м, а отже, потрібно буде імпортувати дорогий газ з Європи.
Про це на своїй сторінці в Facebook написала енергетичний експерт, екс-виконуюча обов’язки міністра енергетики Ольга Буславець.
За її словами, з початку осінньо-зимового періоду з підземних сховищ газу (ПСГ) відібрано 6,0 млрд куб. м, у сховищах залишається 12,2 млрд куб. м, з яких: 4,7 млрд куб. м - технологічний мінімум газу, який неможливо підняти з ПГС, 0,9 млрд куб. м – зберігається в режимі "митний склад" і 6,6 млрд куб. м - залишається для внутрішнього споживання.
"Дефіцит природного газу в I кварталі 2022 року становить мінімум 2 млрд куб. м. Україна не зможе обійтись без його імпорту для покриття пікових навантажень в опалювальний період, обумовлених низькими температурами повітря", - зазначила вона.
Буславець також повідомила, що НАК "Нафтогаз України" перебуває в глибокому фінансовому дефіциті, тому коштів на імпорт газу немає.
"Імовірно, державі доведеться шукати для компанії ці кошти, а це від 2 до 3 млрд доларів, залежно від актуальної ціни газу", - пояснила вона.
Експерт вважає, що якщо кошти не будуть знайдені, або не вистачить імпортних потужностей з Євросоюзу, "Нафтогаз" не зможе забезпечити достатній імпорт газу для покриття добових дефіцитів, а отже будуть обмежувати споживання промислових споживачів, або взагалі відключати.
Також вона припустила обмеження постачання газу для теплоелектроцентралей і котелень, або навіть відбір російського газу з транзитного потоку, що обов’язково буде використано РФ для зупинення транзиту територією України та розірвання діючого транзитного контракту з відповідними фінансовими, економічними, політичними наслідками.