ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Платіжки за воду можуть змінитися

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: вода, тарифи

  В Україні з 1 травня повністю запрацював закон, який змінить систему оплати за водопостачання та водовідведення. Тепер мешканцям багатоквартирних будинків доведеться сплачувати не лише за спожиту воду, а йза внутрішньобудинкові втрати води.

  3379_subsidii.jpg (63.6 Kb)


  Про це свідчить текст Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
  Це означає, що в будинках, де лічильниками холодної води обладнані всі квартири, обсяги небалансу (різниці) розподіляться між усіма споживачами пропорційно обсягу використання води.
  Якщо йдеться про будинок, де частина квартир не має відповідних лічильників, обсяги небалансу розподілятимуться між споживачами, які їх не мають, пропорційно числу осіб, які користуються послугами.
  Тобто тепер весь обсяг води, який подається до багатоквартирного будинку, оплачуватимуть власники/співвласники цього будинку. Навіть якщо в будинку є втрати води, наприклад, у підвальних приміщеннях, за них доведеться заплатити мешканцям.
  Як не платити більше?
  Для того, щоб у вашу платіжку не потрапляли зайві цифри, загальнобудинковий лічильник має бути дуже близьким до суми показників індивідуальних лічильників.
  Для цього в уряді порадили провести аудит внутрішньобудинкових та підземних комунікацій, щоб виявити можливі пошкодження, через які витікає зайва вода.
  «Сьогодні» раніше писали, що в Україні заморозили тарифи на деякі комунальні послуги, та розповідали, яким буде опалювальний сезон 2022/2023 для українців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми