ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Інформація для ФОПів про несплату ЄСВ та страховий стаж

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄСВ, ФОП

  Через воєнний стан ФОПам дозволено не сплачувати ЄСВ. Проте це має певні наслідки щодо зарахування страхового стажу.

  7650_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Хто може не сплачувати ЄСВ під час війни
  У зв’язку з дією воєнного стану право тимчасово не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надається:
  ФОПам на спрощеній системі оподаткування;
  ФОПам на загальній системі оподаткування;
  ФОПам, що займаються незалежною професійною діяльністю;
  ФОПам, що є членами фермерських господарств.
  На який період ФОПи звільняються від сплати ЄСВ. Право не нараховувати та не сплачувати ЄСВ фізичним особам-підприємцям надається у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану.
  «Такий крок застосований задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни», — пояснюють у Головному управлінні ПФУ в Чернівецькій області.

  Чи зберігається страховий стаж при несплаті ЄСВ
  Надана державою можливість впродовж зазначеного часу не сплачувати єдиний внесок передбачає, що відповідні періоди роботи не будуть зараховані до страхового стажу для призначення пенсії в майбутньому.
  Умова зарахування страхового стажу для пенсії. Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються виключно ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.
  Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за законно встановлений мінімальний (з 01 січня 2022 року — 1430 грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми