ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Взимку знизять допустиму норму температури в квартирах

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: батареї

    В Україні взимку "похолодає" у квартирах. Кабмін із метою економії газу планує "прикрутити" батареї на 2 градуси. Якщо зараз у квартирах не повинно бути нижче 18 градусів (і 20 – для кутових кімнат), то за новими правилами норму знизять до 16 та 18 градусів відповідно.

    1737_subsidii.jpg (63.6 Kb)

    До чого може призвести таке рішення і що варто зробити для того, щоб зберегти комфортну температуру.

    Як і навіщо знизять температуру?
    Знизити температуру у квартирах пропонують не вперше, розповідає експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко. Цьогоріч для цього є реальні підстави. Політики в ЄС просять своїх громадян знизити в опалювальний сезон температуру у квартирах для того, щоб відмовитись від російського газу та підтримати Україну.

    На такий крок, мабуть, доведеться вдатися і самим українцям. Для цього Кабмін може знизити нормативи якості комунальних послуг та дозволити знизити температуру теплоносія. Загалом це допоможе заощадити десятки та сотні мільйонів кубометрів газу за опалювальний сезон.

    А в ситуації, коли ціна кубометра стрімко зростає як в Україні, так і у світі, така економія може дозволити значно заощадити. "Йдеться про те, що теплоносій буде температурою нижче, ніж зазвичай. Він може бути 60 градусів, а не 80", – каже Попенко.

    І яка температура буде у квартирах?
    Проблема полягає в тому, що навіть за минулих високих нормативів у багатьох квартирах взимку температура повітря ледве сягала 18 градусів. Є ціла низка причин: високі втрати під час доставки теплоносія, плачевний стан будинків.

    Фактично тепло по дорозі в квартиру "охолоджувалося" через відсутність утеплювача на мережах, після – губилося в будинках з неутепленими дахами, стінами, підвалом і т.д. Якщо ж температуру теплоносія знизити, а ситуація з будинками не зміниться, цілком можливо, що в окремих хрущовках температура може опуститися і до 14 градусів.

    До чого це призведе:

    у будинках може виникнути пліснява через охолодження;

    українці почнуть "грітися" електроприладами.

    "Норма 16 градусів – це погано. Це може призвести до серйозних проблем у будинках. Є санітарна норма, яка існує зараз, це не менш ніж 18 градусів", – нагадує експерт у сфері ЖКГ.

    Що потрібно зробити?
    Холодна зима завжди супроводжується збільшенням споживання електроенергії. Водночас електромережі не розраховані на високе споживання "струму" – як результат, відбуваються замикання, загоряння та пожежі. Тому вже зараз у кожному будинку (крім новобудов) необхідно:

    звернутися до компанії, що управляє, для того, щоб електрик обстежив стан електропроводки в будинку;

    замінити, відрегулювати чи утеплити вікна.

    Склопакети значно подорожчали через зростання попиту. А з похолоданням купити їх буде ще складніше. Тому замовити нове вікно краще зараз. Якщо у вас вже встановлено металопластикове вікно – варто запросити майстра для регулювання (краще робити це перед початком опалювального сезону).

    Заміна всіх вікон у під'їзді, утеплення вхідних дверей дозволить зберегти температуру в будинку. Проте справді вплинути на ситуацію може комплексна енергомодернізація. Для цього необхідно створити ОСББ, крім того, доведеться подавати заявку на грант, або брати пільговий кредит. А зараз у ситуації, коли будь-якої миті ракети російських окупантів можуть влучити в ту чи іншу частину країни і зруйнувати якусь багатоповерхівку, не вдалий момент для капітальних вкладень.

    Війна – час для знайомства сусідів
    Багато українців вперше познайомилися зі своїми сусідами, коли ховалися разом із ними у підвалах від бомбардувань, розповідає OBOZREVATEL координаторка житлових програм "Опори" Тетяна Бойко. Оформити ОСББ зараз складно (реєстри працюють, але з тим, щоб зібрати голоси, виникнуть проблеми). Однак познайомитися із сусідами, об'єднатися, розробити статут – саме час.

    В утеплених будинках навіть після зниження температури теплоносія температура в квартирах може залишатися вищою за 18 градусів. А ось ті, хто не подбав заздалегідь про стан свого житлового фонду, ризикують взимку зіткнутися з низкою проблем.

    Водночас нестачі у блакитному паливі, ймовірно, не буде. Видобуток знизився несуттєво, а ось через зупинку левової частки промисловості, мільйонів біженців, споживання може різко впасти. За оцінками експертів, цілком достатньо мати близько 14 млрд кубометрів газу в запасах. Зараз є майже 10 млрд кубів, ще кілька мільярдів, ймовірно, вдасться отримати до початку жовтня.

    Проте Кабмін поставив завдання мати запаси в 19 млрд кубів. Цей варіант дозволить повністю задовольнити потреби ситуації, якщо вже найближчими місяцями вдасться звільнити всі тимчасово захоплені території та відновити роботу промисловості.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми